en iyi rulet siteleri
Muğla’da Gezi anması

Muğla’da Gezi anması

Gezi Direnişi’ni kentini, doğasını, haklarını korumak için sokağa çıkan milyonlarca insanın yarattığını vurgulayan Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri, umutsuzluğu da bu ruhla dağıtarak, geleceğin inşa edileceğini belirtti.

ABONE OL
Haziran 1, 2023 16:00
Muğla’da Gezi anması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MUĞLA – Gezi Direnişi’ni kentini, doğasını, haklarını korumak için sokağa çıkan milyonlarca insanın yarattığını vurgulayan Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri, umutsuzluğu da bu ruhla dağıtarak, geleceğin inşa edileceğini belirtti.

Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri, Gezi Direnişi’nin yıl dönümüne ilişkin kent merkezinde bulunan Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. “Karanlık gider Gezi kalır” pankartının açıldığı açıklamaya kentte bulunan siyasi parti, kurum ve sendika temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Basın metnini KESK Muğla Şubeler Platformu Temsilcisi Bahadır Tamer ve Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran okudu.

Tüm ülkeyi “Her yer Taksim her yer direniş” sloganıyla inleten, haklarına, kentine, doğasına, memleketine sahip çıkan milyonlar adına gurur duyulduğu belirtilen açıklamada, “Bugün de bu birlikteliği var edebilmek, baskıcı, yasakçı ve faşizan politikalara karşı bu topraklarda eşitliği, özgürlüğü, demokrasiyi, barışı ve adaleti yeşertebilmek için daha yoğun gayret göstermemiz, umudun ateşini yeniden canlandırmamız gerektiği açıktır” denildi.

‘YARINI İNŞA EDECEĞİZ’

Hukukun üstünlüğü ilkesini ortadan kaldırıp güçlünün yasasını işletmek istenildiği kaydedilen açıklamada, “Ötekileştirdiği tüm kesimlerle el ele vermemiz ve yeniden ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ diyebilmemiz oldukça hayati önemdedir. Son süreçte yaşananlar umutsuzluğa, yorgunluğa ve yılgınlığa sebep olabilir. Ama hep birlikte yeniden ve yeniden umudu diriltecek, şarkılarımızı söyleyecek ve el ele vererek yarınımızı inşa edeceğiz” ifadeleri yer aldı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.