DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 348651-0,88%
Diyarbakır
29°

AÇIK

05:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

MKGP açlık grevindeki kadın gazetecileri ziyaret etti
  • Rojev
  • Kadın
  • MKGP açlık grevindeki kadın gazetecileri ziyaret etti

MKGP açlık grevindeki kadın gazetecileri ziyaret etti

MKGP, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki hak ihlallerine karşı başlatılan beş günlük uyarı açlık grevi eyleminin üçüncü gününde olan tutuklu kadın gazetecileri ziyaret etti.

ABONE OL
Eylül 14, 2022 16:00
MKGP açlık grevindeki kadın gazetecileri ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
DİYARBAKIR – MKGP, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki hak ihlallerine karşı başlatılan beş günlük uyarı açlık grevi eyleminin üçüncü gününde olan tutuklu kadın gazetecileri ziyaret etti. 
 
Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu (MKGP),  Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nde 16 Haziran tarihinden bu yana tutuklu bulunan kadın gazetecilerden Safiye Alağaş, Remziye Temel, Neşe Toprak ve Elif Üngür’ü ziyaret etti. Ziyareti twitter hesabında duyuran MKGP ayrıca kadın gazetecilerin cezaevinde çektiği yeni fotoğrafları da paylaşarak, gazetecilerin selamlarını iletti. 
 
Cezaevlerindeki hak ihlallerine karşı uyarı amaçlı başlattıkları açlık grevinin üçüncü gününde olan kadın gazetecilere dair açıklamayı da paylaşan MKGP, “Herkese selam ileten ve moralleri iyi olan meslektaşlarımızın, hak ihlallerine karşı başlattıkları açlık grevi eylemi ise sürüyor. Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu olarak gazetecilerin taleplerinin bir önce karşılanması çağrısında bulunuyoruz. Sürecin yakından takipçisiyiz.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.