en iyi rulet siteleri
Minbic ve Dêrazor’da tecrit protestosu

Minbic ve Dêrazor’da tecrit protestosu

Minbic ve Dêrazor'da PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ile Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik saldırılar yapılan yürüyüşlerle protesto edildi.

ABONE OL
Ocak 16, 2023 17:30
Minbic ve Dêrazor’da tecrit protestosu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Minbic ve Dêrazor’da PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ile Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılar yapılan yürüyüşlerle protesto edildi. 

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ve Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarına karşı Minbic ve Dêrazor’da yürüyüş düzenlendi. Minbic’de El Mîzan Kavşağı’nda başlayan yürüyüş, 4 Nisan Stadı’na kadar sürdü. Burada düzenlenen mitingde, Minbic Spor ve Gençlik Komitesi Eşbaşkanı Salih Cefal konuştu. 

Abdullah Öcalan’ın özgürlük ve umut yolunun çizdiği belirtilen konuşmada, Abdullah Öcalan’ın fikir ve felsefesini yok emek için Türkiye’nin ağır tecrit uyguladığı ifade edildi. Minbic halkının Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü sağlanana kadar mücadelesini yükseltmesi istenen konuşmada, CPT’nin acilen Abdullah Öcalan’ın sağlık durumunu açıklaması gerektiği vurgulandı. 

DERAZOR

Dêrazor’un Batı Bölgesi Meclisi’nin El Cezra beldesinde düzenlediği protestoda da Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıları kınanırken, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin sonlandırılması çağrısında bulundu. Şehit Aileleri Meclisi önünde başlayan yürüyüş, El Cezra belde merkezindeki kavşağa kadar sürdü. 

Yürüyüş sonrası Rojava Bölgesi Meclisi Hizmet Komitesi Eşbaşkanı Rehma El Nasir tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarla Özerk Yönetim’in demokratik projesini yok etmeyi amaçladığı vurgulandı. 

Açıklamada son olarak tecridin kaldırılması istendi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.