en iyi rulet siteleri
Millet İttifakı toplandı

Millet İttifakı toplandı

Millet İttifakı bileşeni partilerin genel başkanları, seçimden sonra ilk kez CHP genel merkezinde bir araya geldi.

ABONE OL
Mayıs 17, 2023 13:32
Millet İttifakı toplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Millet İttifakı bileşeni partilerin genel başkanları, seçimden sonra ilk kez CHP genel merkezinde bir araya geldi. 
 
Millet İttifakı bileşenleri, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Parlamento Seçimleri sonrası yapılan ilk toplantı için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıya, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı. 
 
MİLLİYETÇİLİK ÜZERİNE YENİ SÖYLEMLER VE KÜRTLER
 
Toplantının ana gündemini ise Cumhurbaşkanlığı seçimleri oluşturuyor. Bu kapsamda, koşulacak konuların başında İYİ Parti seçmeninin sandığa gitmemesi var. Bunun yanı sıra, toplantının bir diğer gündem maddesini de Kürt seçmeni “incitmeden” yürütülecek olan politikalar oluşturuluyor. Bu politikalar, Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın taleplerini karşılamak ve milliyetçilik üzerinden ilerleyecek. 
 
SAHADA DEVA, SAADET VE GELECEK OLACAK
 
Saadet Partisi, Deva Partisi¸ Gelecek Partisi’nin alanda daha fazla politika yürütmesi ise konuşulacak bir diğer konu olacak. Saadet, Deva ve Gelece Partisi’nin sahada “propaganda yapmak, sandığa gitmeyen seçmeni sandığa gitmeye ikna etmek ve muhafazakar seçmeni hem sandığa gitmeye hem de Kılıçdaroğlu’na oy vermeye ikna etmek” gibi çalışmalar yapacağı belirtiliyor.  
 
SANDIK BOYKOTU 
 
 Toplantının temel konularından biri ise oy boykotu oluşturuyor. Toplantıda oy boykotların engellenmesi üzerinde durulması bekleniyor. 
  
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.