en iyi rulet siteleri
Millet İttifakı: Ortak anlayışa ulaştık
  • Rojev
  • Güncel
  • Millet İttifakı: Ortak anlayışa ulaştık

Millet İttifakı: Ortak anlayışa ulaştık

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere bir araya geldiği toplantı sonrası, “Ortak anlayışa ulaştık” açıklaması yapıldı.

ABONE OL
Mart 2, 2023 17:00
Millet İttifakı: Ortak anlayışa ulaştık
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere bir araya geldiği toplantı sonrası, “Ortak anlayışa ulaştık” açıklaması yapıldı. 
 
Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçiş vaadiyle Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelen CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’nin 12’nci toplantısı sona erdi. Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, altı partinin gündeminde Cumhurbaşkanlığı adayının belirlenmesi vardı. Toplantıda Cumhurbaşkanı adaylığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının öne çıktığı belirtildi. 
 
ORTAK ANLAYIŞ VURGUSU 
 
Toplantı sonrası altı parti başkanının imzasıyla yayınlanan açıklamada, “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz” denildi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.