en iyi rulet siteleri
Meclis 28 Şubat’ta çalışmalarına başlayacak
  • Rojev
  • Politika
  • Meclis 28 Şubat’ta çalışmalarına başlayacak

Meclis 28 Şubat’ta çalışmalarına başlayacak

Meclis Genel Kurulu, 28 Şubat günü çalışmalarına devam edecek. Genel Kurul'un gündem maddeleri deprem ve EYT ile ilgili yasa teklifi olacak.

ABONE OL
Şubat 21, 2023 16:32
Meclis 28 Şubat’ta çalışmalarına başlayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Meclis Genel Kurulu, 28 Şubat günü çalışmalarına devam edecek. Genel Kurul’un gündem maddeleri deprem ve EYT ile ilgili yasa teklifi olacak.

Meclis Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Kurul buna göre, 22 ve 23 Şubat tarihlerinde de yasama faaliyetlerini görüşmeyecek, gündemindeki konuları görüşmek üzere 28 Şubat Salı günü toplanacak. 

Öte yandan, AKP Grup Başkanvekilleri, Grup Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, haftaya genel kurul gündemine gelecek konuların gözden geçirildiği belirtildi.

Haftaya genel kurulda yeni bir deprem araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin siyasi partilerin vereceği önergeler ele alınacak. Genel Kurul’un bir diğer gündem maddesinin ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yasa teklifi olacak.

Toplantı ardından açıklama yapan Bilgiç, “Bütün milletvekili arkadaşlarımız hem Maraş ve Elbistan’da oluşan iki büyük deprem, sonrasında dün yine Hatay’da oluşan iki deprem, artçılardan dolayı vatandaşlarımızla bir arada olmak, orada depremzedelere yardımcı olmak için bölgede olduklarından, bir mutabakat çerçevesinde Divan teşekkül etmediğinden çalışmalarımıza başlayamıyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.