en iyi rulet siteleri
Marmara’da 5 bin hareketli seçmen kaydı alındı: Yarın son gün
  • Rojev
  • Politika
  • Marmara’da 5 bin hareketli seçmen kaydı alındı: Yarın son gün

Marmara’da 5 bin hareketli seçmen kaydı alındı: Yarın son gün

Marmara’da hareketli seçmen kayıtlarının 10 Mayıs’a kadar süreceğini belirten Hareketli Seçmen Komisyonu İl Eş Sözcüsü Mehmet Uçar, hala kayıt yaptırmayan hareketli seçmene, “Geç kalınmış değil, bir an önce gelip bize başvuru yapsınlar” çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 07:32
Marmara’da 5 bin hareketli seçmen kaydı alındı: Yarın son gün
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Marmara’da hareketli seçmen kayıtlarının 10 Mayıs’a kadar süreceğini belirten Hareketli Seçmen Komisyonu İl Eş Sözcüsü Mehmet Uçar, hala kayıt yaptırmayan hareketli seçmene, “Geç kalınmış değil, bir an önce gelip bize başvuru yapsınlar” çağrısı yaptı.
 
Türkiye tarihinin en kritik seçimi olarak değerlendirilen 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilli seçimlerine sayılı günler kalırken, siyasi partiler seçmeni sandığa taşıma çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda 13 Nisan’da Hareketli Seçmen Komisyonu kuran Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İstanbul İl Örgütü, “Oy kullanmayan kalmasın” kampanyası kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Mayıs ayının 12’si ile 13’ünde onlarca otobüsle seçmeni kaydı bulunan kentlere taşımayı planyan parti, kaydı İstanbul’a yakın kentlerde bulunan seçmenin ise yol masraflarını karşılıyor.
 
Yeşil Sol Parti Hareketli Seçmen Komisyonu Eş Sözcüsü Mehmet Uçar, kampanya kapsamında yürüttükleri çalışmalarda gelinen aşamayı aktardı. 
 
‘BİR OY ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR’
 
Seçimlere az süre kalmasından dolayı kentin üç bölgesinde de çalışmalara ağırlık verildiğini belirten Uçar, “Biliyoruz bir oy çok kıymetli, çünkü bir oyun çok şeyi değiştirebileceğine inanıyoruz” dedi. Uçar, 13 Nisan’dan bu yana İstanbul’un 39 ilçesinin yanı sıra Marmara Bölgesi’ndeki Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne kentlerinden de kayıtlar aldıklarını aktardı. 
 
SON KAYIT GÜNÜ 10 MAYIS 
 
Şimdiye kadar 5 bine yakın seçmen kaydı aldıklarını kaydeden Uçar, “Son düzlüğe girdik çalışmalarımızda. Son kayıt tarihi 10 Mayıs. Son günlerde yoğun bir talep var. Halk bu seçimde oyunu kullanmakta kararlı. Bu tutumları bizler için büyük bir fedakârlık. Biz de onlar için elimizden geleni yapamaya hazırız. Ondan dolayı seçmene ‘Oy sizden yol bizden’ diyoruz” diye belirtti.
 
İŞÇİLERE ULAŞILMAYA ÇALIŞILDI 
 
Özellikle Kurdistan kentlerinden çalışmak için gelen emekçilere ulaşmayı hedeflediklerini belirten Uçar, bu noktada ciddi seçmen bulunduğunu dile getirdi. Uçar, bu konudaki çalışmalarına ilişkin “Bunun için Dev Yapı İş Sendikası’ndaki arkadaşların yoğun bir emeği oldu. Onların da yapmış oldukları tespitlerle çok sayıda işçinin kaydı alındı. Ayrıca sivil toplum örgütlerinin desteğiyle de ciddi kayıtlar aldık” ifadelerini kullandı. 
 
KENTTEKİ DEPREMZEDELER
 
Mereş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden sonra göç etmek zorunda kalan depremzedeler için öncesinden çalışmalarına başladıklarını belirten Uçar, şöyle dedi: “Depremden hemen sonra gelen depremzedelerin kayıtları zaten elimizde vardı. Birçoğuna ulaştık tabi hepsine ulaşmak için çalışmalarımız devam ediyoruz.” 
 
SEÇMENE ÇAĞRI: GEÇ KALMIŞ DEĞİLSİNİZ 
 
Henüz kayıt yaptıramayan seçmene de çağrı yapan Uçar, “Halen bu çalışmalarımızdan haberdar olmayan seçmenlerimizin olduğunu biliyoruz. Bugün çok sayıda telefon alıyoruz. ‘Geç kaldık’ gibi bir düşünceye girmesinler son güne kadar esneklik yapabiliriz, yeter ki kayıt yapmaya gelsinler. Seçmenler, ayın 12’si ile 13’ünde yola çıkacaklar. Seçmenimizi sadece sandığa göndermeyeceğiz, oylarını kullandıktan sonra da geri götüreceğiz. Bunun bilinmesi önemli. Bundan kaynaklı bir an önce gelip bize başvuru yapsınlar” çağrısında bulundu.
 
MA / Ergin Çağlar 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.