en iyi rulet siteleri
Manisa’da YSK ve ıslak imzalı evrak birbiriyle çelişiyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Manisa’da YSK ve ıslak imzalı evrak birbiriyle çelişiyor

Manisa’da YSK ve ıslak imzalı evrak birbiriyle çelişiyor

Yunusemre ilçesinde Yeşil Sol Parti'nin elindeki ıslak imzalı evrak ile YSK sistemine girilen siyasi parti isimleri ve oy oranları birbiriyle çelişiyor.

ABONE OL
Mayıs 16, 2023 15:30
Manisa’da YSK ve ıslak imzalı evrak birbiriyle çelişiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MANİSA – Yunusemre ilçesinde Yeşil Sol Parti’nin elindeki ıslak imzalı evrak ile YSK sistemine girilen siyasi parti isimleri ve oy oranları birbiriyle çelişiyor.

Manisa Yunusemre İlçesi Türk Kızılay ilkokulu 1538 nolu ıslak imzalı evrak ile YSK sistemi arasında çıkan sonuçlar birbirini tutmuyor. Islak imzalı tutanakta Millet Partisi 9, Hak ve Özgürlük Partisi 5, Türkiye Komünist Partisi 123, Türkiye Komünist Hareketi 7, Sol Parti 41, Genç Parti 12, Memleket Partisi 1, AKP 1, Yeniden Refah Partisi 91, MHP 48, Yenilik Partisi 13 oy aldığı yazıldı.

Islak imzalı evraka göre CHP, İyi Parti ve Yeşil Sol Parti’ye ise bu sandıktan hiç oy çıkmadı. Islak imzalı tutanakta CHP, İyi Parti ve Yeşil Sol Parti’ye hiç oy yazılmazken, YSK sisteminde CHP 91, İyi Parti’ye 48, Yeşil Sol Parti’ye 12, AKP 123, MHP 41, Diğer Parti’ye ise 35 oy yazıldı.

Islak imzalı evrakta oy oranları yazılan Millet Partisi, Hak ve Özgürlük Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Sol Parti Genç Parti, Memleket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Yenilik Partisi’nin oy aldıklarına dair isimleri YSK sisteminde görülmedi.

YSK’de sadece 6 siyasi partinin oy aldığı sisteme geçti. Onlarda CHP, İyi Parti, Yeşil Sol Parti, AKP, MHP ve Diğer Parti isimleri yazıldı.

Islak imzalı evrak ile YSK sistemi arasında birbirbiri ile çelişen sonuçlar ihlalin nasıl yapıldığını ortaya koydu.

Yunusemre ilçesinde HDP 2018 seçimlerinde 14 bin 509 oy aldı. HDP seçmenin yoğun yaşadığı ilçede oyların partiler arası bölüştürüldüğü, YSK sisteminde açığa çıktı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.