en iyi rulet siteleri
Kürtçe halay nedeniyle tutuklamaya sevk edilen gençler serbest
  • Rojev
  • Güncel
  • Kürtçe halay nedeniyle tutuklamaya sevk edilen gençler serbest

Kürtçe halay nedeniyle tutuklamaya sevk edilen gençler serbest

Kadıköy’de Kürtçe halay çektikleri için polis tarafından ırkçı saldırıya uğrayan ve tutuklamaya sevk edilen gençler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ABONE OL
Mayıs 22, 2023 15:30
Kürtçe halay nedeniyle tutuklamaya sevk edilen gençler serbest
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL- Kadıköy’de Kürtçe halay çektikleri için polis tarafından ırkçı saldırıya uğrayan ve tutuklamaya sevk edilen gençler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kadıköy Moda sahilinde Kürtçe müzik eşliğinde halay çeken gençlerin müzik hoparlörüne el koyan polise, gençler karşı çıktı. Bunun üzerine polis havaya ateş açarak, 5 genci gözaltına aldı. Gözaltına alınan gençlerin akıbeti hakkında bilgi edinmezken, gece geç saatlerde sanal medyada birçok hesap tarafından gözaltına alınan ve ters kelepçeli bir şekilde yüz üstü yatırılmış gençlerin görüntüleri paylaşıldı. Görüntülerde polis arabasından da mehter marşının çaldığı ve gençlere zorla dinlettirildiği görüldü. Kadıköy’de bulunan İskele Karakol’da tutulduğu öğrenilen 5 genç, sabah saatlerinde savcılıkta ifadeleri alınmak üzere Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

İŞKENCE İZLERİ

Gençlerin, gözaltında işkenceye maruz kaldığı, sırt ve kol bölgelerinde işkence izlerinin olduğu öğrenildi.

SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ

Savcılıkta ifade veren Kadir Gülşen, Barış Gülşen, Seyithan Gülşen, İdris Akpınar ve Cahit Kurt, “Polise mukavemet etmek” suçlanıyor. Savcılık ifadeleri ardından 5 genç, tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi. 

Gençler, Hakimlik sorgusu ardından adli kontrol şeklindeki ceza uygulaması ile serbest bırakıldı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.