en iyi rulet siteleri
Kuran kursunda işkence davasında savcılık mütalaasını açıkladı
  • Rojev
  • Güncel
  • Kuran kursunda işkence davasında savcılık mütalaasını açıkladı

Kuran kursunda işkence davasında savcılık mütalaasını açıkladı

Erzirom'da bir Kuran kursunda 14 çocuğu sistematik işkenceye maruz bırakan 2 sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, her bir çocuk için sanıklara 8 ile 15 yıl arasında hapis cezası talep etti.

ABONE OL
Şubat 28, 2023 15:30
Kuran kursunda işkence davasında savcılık mütalaasını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ERZİROM- Erzirom’da bir Kuran kursunda 14 çocuğu sistematik işkenceye maruz bırakan 2 sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, her bir çocuk için sanıklara 8 ile 15 yıl arasında hapis cezası talep etti. 

Erzirom’da 2021 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Hacı Bahattin Evgi Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda 14 çocuğu sistematik işkenceye maruz bırakan yurt müdürü Nuhi Karababa ve hizmetli Uğur Göngür’ün hakkında “görevi kötüye kullanmak” ve “işkence” suçlamalarıyla açılan davanın duruşması Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Erzirom’da görülen duruşmayı Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği üyesi avukatlar takip etti. İşkenceye maruz kalan çocuklar ve aileleri de duruşmada hazır bulundu. Tutuklu Aslankafa ve yurt müdürü, tutuklu bulundukları Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Çocukların beyanlarının alınması ve avukat savunmalarının ardından mahkeme heyeti, tanıkları dinledi.

CEZA TALEBİ

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcılık makamı sanıklar  Nuhi Karababa hakkında 13 kez, Uğur Güngor hakkında 12 kez ceza talep etti. Savcılık her bir sanığı işkence yaptıkları çocuk için 8 ile 15 yıl arasında hapis cezası talep etti. Davanın karar duruşması ise 14 Mart’ta görülecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.