en iyi rulet siteleri
Koordinatör validen itiraf: Devlet olarak geç geldik
  • Rojev
  • Güncel
  • Koordinatör validen itiraf: Devlet olarak geç geldik

Koordinatör validen itiraf: Devlet olarak geç geldik

Depremin ardından bölgeye geç geldiklerini itiraf eden Dîlok’a koordinatör olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, rakamların ise açıklanandan 4-5 kat daha fazla olduğunu söyledi.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 18:00
Koordinatör validen itiraf: Devlet olarak geç geldik
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Depremin ardından bölgeye geç geldiklerini itiraf eden Dîlok’a koordinatör olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, rakamların ise açıklanandan 4-5 kat daha fazla olduğunu söyledi.
 
Depremin ardından Dîlok’un Nurdağı’na “koordinatör vali” olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, depremzedelere yaptığı açıklamalarda deprem bölgesine geç geldiklerini itiraf etti, yaşamını yitirenlerin açıklanandan çok daha fazla olduğunu söyledi.
 
NURDAĞI KOMPLE YIKILIYOR
 
Sanal medyada yer alan ve 13 Şubat’ta yapıldığı belirtilen açıklamada, yaşanan afetin çok büyük olduğunu söyleyen Bilgin, “Nurdağı ilçesini komple yıkıyoruz, dün çevre bakanıyla kararını aldık. Tamamını, yüzde yüzünü yıkıyoruz. Yaşanan felaketi anlayın diye anlatıyorum. Şuanda 150 ölü çıkan apartman var. 150 ölü aldığımız apartman var. Tabi ki yüce Allah takdiri ilahi o olmadan biz bir saniye bile adım atamayız bir saniye sonrasına da hükmedemiyoruz. Ama biz insan olarak üzerimize düşen sorumluluğu yapmalıyız. Onun için buraya geldik. Devletin temsilcisi olarak sizlerle beraber olmak, sizi dinlemek için geldik” dedi.
 
İTİRAF ETTİ: GEÇ GELDİK
 
Bilgin, geç geldiklerine dair itirafı ise şu sözlerle yaptı: “Kusura bakmayın belki geç geldik ama durum gördüğünüzden, bildiğinizden çok daha vahim. Açıklanan rakamlardan belki 2-4-5 kat daha kötü. Bazı illeri yıkıp yeniden iller yapacağız. Dolayısıyla bu gördüğünüz İstanbul ya da Erzincan depremine benzemiyor. Şehirler haritadan silindi yeni haritalar oluşturulacak. O nedenle bizim devlet olarak, görevlileri olarak geç gelmişsek sizden özür diliyoruz.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.