en iyi rulet siteleri
Kongra Star: İddiamız büyük, umudumuz güçlü
  • Rojev
  • Güncel
  • Kongra Star: İddiamız büyük, umudumuz güçlü

Kongra Star: İddiamız büyük, umudumuz güçlü

Devrimimiz her gün farklı saldırılarla karşı karşıya” diyen Kongra Star, “Rojavayê Kurdistan ile Kuzey ve Doğu Suriye’den Ortadoğu ve tüm dünyaya kadar ikinci kadın devrimini gerçekleştireceğiz. İddiamız büyük, umudumuz güçlü” dedi.

ABONE OL
Kasım 23, 2022 10:00
Kongra Star: İddiamız büyük, umudumuz güçlü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – “Devrimimiz her gün farklı saldırılarla karşı karşıya” diyen Kongra Star, “Rojavayê Kurdistan ile Kuzey ve Doğu Suriye’den Ortadoğu ve tüm dünyaya kadar ikinci kadın devrimini gerçekleştireceğiz. İddiamız büyük, umudumuz güçlü” dedi.
 
Kuzey ve Doğu Suriye’deki kadınların çatı örgütlenmesi olan Kongra Star, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. “Öncelikle evlerde, sokaklarda, zindanlarda ve mevzilerde özgürlük mücadelesi veren tüm kadın savaşçıları ve devrimcileri selamlıyoruz” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “2 ayı aşkın süredir ‘jin, jiyan azadi’ sloganıyla direnen Rojhilatê Kurdistan, Belûcistan ve İran’daki tüm kadınları en içten dileklerimizle selamlıyoruz. Kurdistan, Afganistan, Meksika ve Hindistan’da erkek-devlet şiddeti sonucu hayatını kaybeden tüm kadınları anıyoruz. Kongra Star olarak ‘erkek ve devlet şiddetine karşı; jin, jiyan, azadî’ sloganıyla özgürlük mücadelesini yükseltiyor ve tüm kadınları bu mücadelede yer almaya, örgütlenmeye çağırıyoruz.
 
‘KADIN DEVRİMİ’NE İŞGAL SALDIRILARI 
 
Devrim bir günle sınırlı değildir. Devrim, eşsiz bir mücadele süreci demektir. Rojava ile Kuzey ve Doğu Suriye’deki kadın devrimi bu bağlamda tamamlanmış değil, devam ediyor. Devrimimiz her gün farklı saldırılarla karşı karşıya. Her şeyden önce faşist devlet ve kadın düşmanı Türk devleti, devrimimizi ortadan kaldırmak amacıyla geniş çaplı bir savaş düzeyinde soykırım saldırıları yürütmektedir. İşgal altındaki bölgelerde kadınları katlediyor. Soykırım saldırılarında ise özellikle öncü kadınları hedef alıyor. Kadınların devrimdeki öncü rolünün bilincinde olduğu için örgütlü kadınların önder gücünü tasfiye ederek halkımızın özgürlük iradesini yok etmeye çalışıyor.
 
İKİNCİ DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
 
Rojavayê Kurdistan ile Kuzey ve Doğu Suriye’den Ortadoğu ve tüm dünyaya kadar ikinci kadın devrimini gerçekleştireceğiz. Kadınların öncülüğünde, örgütlenmesini ve özsavunmayı güçlendirerek 21. yüzyılı kadınlar ve insanlar için bir özgürlük çağına çevireceğiz. İddiamız büyük, umudumuz güçlü, inancımız güneş kadar parlak.”
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.