en iyi rulet siteleri
Kobanê’de 1 Mayıs kutlaması

Kobanê’de 1 Mayıs kutlaması

Kobanê’de “Özgür ve onurlu bir yaşam, demokratik bir Suriye için Dünya Emekçiler Günü’nü kutluyoruz” kutlanan 1 Mayıs’ta 15 emekçiye ödül verildi.

ABONE OL
Nisan 28, 2023 16:00
Kobanê’de 1 Mayıs kutlaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ –  Kobanê’de “Özgür ve onurlu bir yaşam, demokratik bir Suriye için Dünya Emekçiler Günü’nü kutluyoruz” kutlanan 1 Mayıs’ta 15 emekçiye ödül verildi. 
 
Kuzey ve Doğu Suriye kenti Kobanê’de halk, “Özgür ve onurlu bir yaşam, demokratik bir Suriye için Dünya Emekçiler Günü’nü kutluyoruz” şiarıyla 1 Mayıs’ı kutladı. Demokratik Toplum Hareketi’nin (TEV-DEM) Kobanê’deki ormanlıkta düzenlediği 1 Mayıs kutlamasına yurttaşların yanı sıra Özerk Yönetim temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum üyeleri katıldı. Kutlamanın yapıldığı alan, “Toplumun değeri büyük emeklerdir” ve “Yaşasın 1 Mayıs” yazılı pankartlarla donatıldı.
 
‘1 MAYIS BÜYÜK BİR DEĞERDİR’
 
Kutlamada konuşan TEV-DEM Fırat Bölgesi Eş Başkanı Hedle Hesen, “Emekçiler ülkelerin gerçek sahipleridir. Emek veriyor ve zulme maruz kalıyorlar fakat teslim olmuyorlar” dedi. 1 Mayıs’ın büyük bir değer olduğunu fakat baskıcı sistemlerin emekçilerin barış içinde yaşamasına izin vermediğine işaret eden Hedle Hesen, Türkiye’nin işçi sınıfının emeğini sömürmesini örnek verdi.
 
EMEKÇİLERE ÖDÜL
 
Konuşmanın ardından yurttaşlar müzik gruplarının şarkılarıyla halaya durdu. Son olarak Fırat Bölgesi’ndeki kurumlarda çalışan 15 emekçiye ödül verildi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.