en iyi rulet siteleri
Kızılay elindeki 2 bin 50 çadırı AHBAP’a sattı
  • Rojev
  • Güncel
  • Kızılay elindeki 2 bin 50 çadırı AHBAP’a sattı

Kızılay elindeki 2 bin 50 çadırı AHBAP’a sattı

Mereş merkezli depremlerin ardından Kızılay'dan çadır alındığı bilgisini doğrulayan AHBAP, “2 bin 50 adet çadırın sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah deprem bölgesine gönderdik” diye belirtti.

ABONE OL
Şubat 26, 2023 10:30
Kızılay elindeki 2 bin 50 çadırı AHBAP’a sattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Mereş merkezli depremlerin ardından Kızılay’dan çadır alındığı bilgisini doğrulayan AHBAP, “2 bin 50 adet çadırın sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah deprem bölgesine gönderdik” diye belirtti.
 
Mereş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve 44 binden fazla insanın yaşamını yitirmesine neden olan depremlerin ardından eleştirilen Kızılay’ın AHBAP’a 46 milyon TL’lik çadır sattığı ortaya çıktı. 
 
AHBAP’ın sanal medya hesabından konuya dair şu açıklama yapıldı: “6 Şubat 2023 günü ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli ve toplam on ili etkileyen deprem nedeniyle depremden zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyacını karşılayabilmek için tüm ülke seferber olmuş, Derneğimiz de tüm ülke çapında çadır üreten firmalar ile temasa geçmiştir. Ancak; depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın olağanüstü düzeyde olması nedeniyle ülkemizdeki tüm çadır üreticilerinin mevcut stokları vatandaşlarımızın mağduriyetlerini karşılayamamıştır. O tarihte iletişime geçtiğimiz firmalarda hemen o sabah deprem bölgesine gönderebileceğimiz çadırlar yoktu. En erken 1 hafta içinde yetiştireceklerdi.
 
KIZILAY ÇADIRLARI SATTI 
 
Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2 bin 50 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2 bin 50 çadırı deprem bölgesine gönderdik. Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincan’dan 1232 adet (8 TIR) çadır öncelikle en yakın şehirler olan Adıyaman ve Kahramanmaraş’a; Ankara’dan da 918 adet (8 TIR ) çadır Hatay’a gönderilmek üzere 10 Şubat’ta yüklendi ve aynı gece dağıtıldı.
 
AFAD ile temasa geçildi ve çadırların dağıtımını yapma konusunda bilgi verildi. Ayrıca 5-6 gün sonrasına teslim edilecek çadırlarla ilgili görüştüğümüz diğer firmalara da çadır siparişi verildi ve satın alındı. Tüm detaylar ve raporlamalar periyodik olarak yayınlayacağımız denetim raporlarında kamuoyu ile paylaşılacaktı.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.