en iyi rulet siteleri
Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitingi: İlk kez bu kadar tedbir aldık
  • Rojev
  • Politika
  • Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitingi: İlk kez bu kadar tedbir aldık

Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitingi: İlk kez bu kadar tedbir aldık

Hakkında “suikast” iddialarının ardından mitinge çelik yelek giyerek çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, “"İlk kez sandıklar konusunda bu kadar tedbir aldık. Hiçbir sandığı boş bırakmadık” dedi.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 17:00
Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitingi: İlk kez bu kadar tedbir aldık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SAMSUN –  Hakkında “suikast” iddialarının ardından mitinge çelik yelek giyerek çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, “”İlk kez sandıklar konusunda bu kadar tedbir aldık. Hiçbir sandığı boş bırakmadık” dedi. 

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’da miting düzenledi. Mitinge, Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. 
 
ÇELİK YELEK GİYDİ 
 
Mitingde sırasıyla Ekrem İmamoğlu, Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu birer konuşma yaptı. Son konuşmayı Kılıçdaroğlu yaptı. Kılıçdaroğlu, hakkındaki “suikast” iddialarının ardından sahneye çelik yelekle çıktı. Kılıçdaroğlu’nun konuştuğu sahnede korumaların da artırıldığı ve silah bulundurdukları görüldü. Sahnede konuştuğu esnada arkasındaki korumalar da uzun namlulu silahlarla beklerken, 2 koruma da elindeki siyah çanta ile hazır bulundu.
 
‘MİLLET KARARINI VERDİ’
 
Kılıçdaroğlu, mitingdeki konuşmasında emeklilere 15 bin TL bayram ikramiyesi vereceğini yineledi. “Onlar yandaşlara, ben size çalışacağım” diyen Kılıçdaroğlu, “Alacağım o beşli çetelerden ve sizlere vereceğim” dedi. Kılıçdaroğlu, siyasal iktidara “Utanmadan iftira atıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu millet karar vermiş. Yeter milleti ayrıştırdığın, bu milleti soğana mahkum ettin, yeter!” diye konuştu.
 
‘HİÇBİR SANDIĞI BOŞ BIRAKMADIK’
 
Seçim güvenliğini aldıklarını vurgulayan Kılıçdaorğlu “İlk kez sandıklar konusunda bu kadar tedbir aldık. Hiçbir sandığı boş bırakmadık. Aman nolursunuz gidin demokrasi için, ülkeniz için güzellikler için ve bu ülkeye bahar gelmesi için oyunuzu kullanın. Elinizi vicdanınızı koyun” diyerek oy verme çağrısı yaptı.
 
Millet İttifakı’nın genel başkanları Samsun’daki mitingin ardından Ankara’da yapacakları mitinge katılmak üzere yine geniş güvenlik önlemleri altında Samsun’dan ayrıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.