en iyi rulet siteleri
Kılıçdaroğlu: Gasp edilecek kadın hakları üzerine genişlemeyi seçtiler
  • Rojev
  • Politika
  • Kılıçdaroğlu: Gasp edilecek kadın hakları üzerine genişlemeyi seçtiler

Kılıçdaroğlu: Gasp edilecek kadın hakları üzerine genişlemeyi seçtiler

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kadın hakları üzerine anlaşan AKP ve Yeniden Refah Partisi’ne “Karşımızdaki ittifak gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti” dedi.

ABONE OL
Mart 24, 2023 21:00
Kılıçdaroğlu: Gasp edilecek kadın hakları üzerine genişlemeyi seçtiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kadın hakları üzerine anlaşan AKP ve Yeniden Refah Partisi’ne “Karşımızdaki ittifak gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniden Refah Partisi ve AKP’nin kadın hakları üzerinde anlaşmalarına ilişkin sanal medya hesabından tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında “Resim her geçen gün netleşiyor. Biz barışmanın, açık yaraları kapatmanın, makulün, dünya ile rekabetin ittifakını kurduk. Karşımızdaki ittifak gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti. Söyleyeceğim tek şey; kadınları, bilhassa genç kadınları hiç tanıyamadıklarıdır” ifadelerine yer verdi.

Cumhur İttifakı’na son anda katıldığını açıklayan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, katıldığı canlı yayında, daha önce ittifaka dahil olmak için şart koştukları 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un, yeni mutabakat metninde yer almadığını söyledi.

NAFAKA HAKKI ÜZERİNE UZLAŞI

Ancak AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin ve Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu’nun imzasını taşıyan ittifak metninde, 6284 sayılı kanundan söz edilmeden şu ifadelere yer verildi: “Aile bütünlüğünün korunması için mevcut yasalardaki aykırı hükümlerin ayıklanmasına, manevi değerlerimize aykırı fiillerin ve sapkınlıkların önlenmesine yönelik yasal düzenlemelere, süresiz nafaka konusundaki mağduriyetlerin giderilmesine ağırlık verilecektir.”

EĞİTİMDE ‘MİLLİ DEĞERLER’ ŞARTI

İttifak metninde eğitim ve öğretim alına ilişkin “Milli eğitim müfredatının milli ve manevi değerlerimize uygun hale getirilmesi ve gerekirse aykırı sözleşmeler dahil her türlü düzenlemelerin gözden geçirilmesi temin edilecektir” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.