en iyi rulet siteleri
Kedileri kurtaran vincin faturası hayvanseverlere kesildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Kedileri kurtaran vincin faturası hayvanseverlere kesildi

Kedileri kurtaran vincin faturası hayvanseverlere kesildi

Diyar Galeria’da günlerce kurtarılmayı bekleyen ve başka bir kentten getirilen vincin faturası hayvanseverlere kesildi.

ABONE OL
Şubat 25, 2023 13:30
Kedileri kurtaran vincin faturası hayvanseverlere kesildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Diyar Galeria’da günlerce kurtarılmayı bekleyen ve başka bir kentten getirilen vincin faturası hayvanseverlere kesildi. 
 
Amed’in Yenişehir ilçesi Elazığ Caddesi üzerinde depremden etkilenen ve yıkım kararı verilen Diyar Galeria Sitesi’nde mahsur kalan hayvanlar için Amed Barosu Hayvan Hakları Merkezi, Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği, Pati Koruyucuları Derneği’nin (Paw Guards) mücadelesi sonucu yıkım geçici olarak durdurulmuştu. 
 
Hayvanları kurtarmak için 2 gün boyunca çeşitli yollar denendi. Son olarak Xarpêt’den getirilen vinç ile 13 kedi kurtarıldı. 
 
KURTARMA FATURASI HAYVANSEVERLERE 
 
Sanal medyada ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hayvanlar için seferber olduğu yönünde servis edilen haberlerin aksine, hayvan kurtarma operasyonunun faturası yine hayvanseverlere kesildi. 
 
Mahsur kalan 13 hayvanı kurtarmak için Xarpêt’ten getirilen vincin faturasının Pati Koruyucuları Derneği’ne kesildiği ortaya çıktı. Dernek, sanal medya hesaplarından vinç için 70 bin TL ödediklerini belirtti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.