en iyi rulet siteleri
Kazan’ın failinin ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılanması istendi
  • Rojev
  • Kadın
  • Kazan’ın failinin ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılanması istendi

Kazan’ın failinin ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılanması istendi

Kaybolduktan bir ay sonra cenazesi toprağa gömülü halde bulunan Mülkiye Kazan’ın faili Mustafa Asan’ın yargılandığı dava duruşmasında, avukatlar failin “tasarlayarak öldürme” suçundan yargılanmasını istedi.

ABONE OL
Ocak 17, 2023 11:00
Kazan’ın failinin ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılanması istendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDÎN – Kaybolduktan bir ay sonra cenazesi toprağa gömülü halde bulunan Mülkiye Kazan’ın faili Mustafa Asan’ın yargılandığı dava duruşmasında, avukatlar failin “tasarlayarak öldürme” suçundan yargılanmasını istedi.
 
Riha’nın Wêranşar (Viranşehir) ilçesinde, 16 Kasım 2021 tarihinde kaybolduktan sonra 17 Aralık’ta cenazesi toprağa gömülü olarak bulunan Mülkiye Kazan’ın (24) faili Mustafa Asan hakkında “Kasten öldürme” ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından açılan davanın ikinci duruşması Mardin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Fail Asan’ın hazır bulunduğu duruşmaya, Kazan ailesinin avukatları, İnsan Hakları Derneği (İHD) Mêrdîn Şubesi’nin avukatları ile sanık avukatı katıldı. Duruşmayı ayrıca, Kazan ailesi de takip etti.
 
Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada, daha sonra gelen evraklar okunarak, faile hakkındaki suçlamalar hatırlatıldı. Asan ise, yaptığı savunmada tüm suçlamaları reddederek, cinayeti işlemediğini ileri sürdü. Bunun üzerine hakkındaki deliller hatırlatılan Asan, tüm delilleri de reddederek, Kazan’a yardım etmekle kendini savundu.
 
‘CİNAYETİ TASARLAYARAK İŞLEDİ’
 
Söz alan müşteki avukatlar, failin cinayeti önceden planladığını ve canice hislerle işlediğini belirterek, yargılamanın “tasarlayarak öldürme” suçundan sürdürülmesini istedi. Failin savunmalarının suçtan kurtulmaya dönük olduğunu kaydeden avukatlar, hakkındaki somut delillere kılıf uydurma maksatlı savunma yaptığı ifade edildi. Avukatlar, sanığın cezalandırılmasını istedi.
 
Ardından dinlenen Kazan’ın kardeşi Seher Kazan, ablasının planlanarak öldürüldüğünü belirtirken, anne Cemile Kazan ve baba Mehmet Kazan da, failin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.
 
Ardından ara mütalaasını veren savcılık, dosyadaki eksik hususların giderilmesini ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme ise, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, bir sonra ki duruşmayı 14 Mart’a erteledi.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.