en iyi rulet siteleri
Kayyımlar AKP’nin propagandası için sahada

Kayyımlar AKP’nin propagandası için sahada

Mêrdin Büyükşehir Belediye kayyımı ve Vali Mahmut Demirtaş ile HDP’li ilçe belediyelerine kayyım olarak atanan kayyımlar, 14 Mayıs seçimleri öncesinde AKP’nin propagandasını yapmak için AKP’liler ile birlikte kapı kapı dolaşmaya başladı.

ABONE OL
Mayıs 2, 2023 07:32
Kayyımlar AKP’nin propagandası için sahada
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDÎN – Mêrdin Büyükşehir Belediye kayyımı ve Vali Mahmut Demirtaş ile HDP’li ilçe belediyelerine kayyım olarak atanan kayyımlar, 14 Mayıs seçimleri öncesinde AKP’nin propagandasını yapmak için AKP’liler ile birlikte kapı kapı dolaşmaya başladı. 
  
14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem milletvekilliği seçimlerine hazırlanılan Mêrdîn Meclise 6 milletvekili gönderecek. 27’nci dönem milletvekilliği seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) 4, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) ise, 2 ismi Meclise gönderdiği kentte, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala AKP zor günler yaşıyor. Mêrdîn’de neredeyse sahaya çıkamayacak duruma gelen AKP’li adaylar, gittikleri kimi yerlerde tepkiyle karşılaşmaları üzerine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Kayyımı Mahmut Demirtaş ile ilçe kaymakamları sahaya çıkmaya başladı. 
 
KAYYIM AKP’LİLERLE HALK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
 
Kayyım Demirtaş, beraberinde Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu ve AKP’li Artuklu Belediyesi Başkanvekili Cevahir Mert Çelik, Meclis Üyeleri ve AKP İlçe Başkanı Serdar Bağış ile mahalle gezilerine çıktı. 29 ve 30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen programlar kapsamında kayyım Demirtaş ve beraberindeki heyet birçok mahallede halk toplantıları gerçekleştirdi. 
 
Halk toplantılarında mahalle sakinlerinin taleplerinin dinlendiği iddia edilirken, 14 Mayıs seçimlerinde AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile milletvekili seçimlerinde AKP’li adaylara oy verilmesi istendi. 
 
BAĞIMSIZ ADAYIN GÖRÜŞTÜĞÜ İSİMLERLE GÖRÜŞTÜ
 
Kentte bağımsız Milletvekili Adayı olarak çalışmalarını yürüten eski AKP’li Mehmet Vejdi Kahraman’ın çalışmalarını da yakından takip eden kayyım Demirtaş’ın, Kahraman’ı destekleyen ve Kahraman’ın görüştüğü isimlerle de görüşmeler alması dikkat çekerken, kayyım Demirtaş görüşmelere dair fotoğrafları da sanal medya hesabından paylaştı. 
 
KAYMAKAMLAR DA SAHADA
 
Benzer şekilde ilçe kayyım ve Kaymakamları da AKP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyetlerle ilçelerde ziyaretler gerçekleştirmeye başladı. Heyetlerin görüşmeler yaptığı mahalle sakinleri, Kaymakam ve kayyımların AKP’ye oy çağrısı yaptığı, mahallelerine hizmet getirilebilmesi için “istikrarlı hükümet” ifadelerini kullandığını aktardı. 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.