DOLAR 17,9070 -0.02%
EURO 18,5253 1.27%
ALTIN 1.034,870,14
BITCOIN 4276523,29%
Diyarbakır
36°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kavala: AİHM yasaların keyfi biçimde kullanıldığını ortaya koydu
  • Rojev
  • Güncel
  • Kavala: AİHM yasaların keyfi biçimde kullanıldığını ortaya koydu

Kavala: AİHM yasaların keyfi biçimde kullanıldığını ortaya koydu

AİHM kararını değerlendiren Osman Kavala, “Bu karar mevcut yasaların siyasi saiklerle keyfi bir biçimde kullanıldığını açıkça ortaya koymuştur” dedi.

ABONE OL
Temmuz 12, 2022 10:00
Kavala: AİHM yasaların keyfi biçimde kullanıldığını ortaya koydu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – AİHM kararını değerlendiren Osman Kavala, “Bu karar mevcut yasaların siyasi saiklerle keyfi bir biçimde kullanıldığını açıkça ortaya koymuştur” dedi.
 
Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen tutuklu iş insanı Osman Kavala, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) dün verdiği ihlal kararına ilişkin olarak yazılı açıklama yaptı.  Kavala, AİHM kararının mevcut yasaların siyasi saiklerle keyfi bir biçimde kullanıldığının açıkça ortaya koyduğunu belirtti.  
 
Kavala’nın açıklaması şöyle: “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 10 Aralık 2019’da aldığı kararda tutuklanmamın somut delillere dayanmadığını ve siyasi amaçlarla tutuklandığımı hükme bağlamıştı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, dün açıklanan kararında hukuksuz uygulamaların ve yargı süreci üzerindeki siyasi etkilerin hala devam ettiğini hükme bağladı. Bu karar, mevcut yasaların siyasi saiklerle keyfi bir biçimde kullanıldığını açıkça ortaya koymuştur. Bu kararın tüm baskılara rağmen temel hukuk ilkelerine göre davranmakta ısrar eden yargı mensuplarına güç vereceğine inanıyorum.”
 
 
 

En az 10 karakter gerekli