en iyi rulet siteleri
Karacadağlı kadınlar: Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek
  • Rojev
  • Kadın
  • Karacadağlı kadınlar: Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek

Karacadağlı kadınlar: Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek

Yeşil Sol Parti’nin tüm halklar açısından umut vaat ettiğini dile getiren Karacadağlı kadınlar, “Yeşil Sol barışı getirecek. Bu seçimde Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek” dedi.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 06:33
Karacadağlı kadınlar: Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Yeşil Sol Parti’nin tüm halklar açısından umut vaat ettiğini dile getiren Karacadağlı kadınlar, “Yeşil Sol barışı getirecek. Bu seçimde Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek” dedi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) seçim günü yaklaştıkça tempoyu arttırdı. Parti hemen hemen gittiği her yerde yoğun bir ilgi ve coşku ile karşılanıyor. Bu coşkunun yoğun olduğu kentlerden biri de Amed. Parti günlerdir kenttin mahallelerinde, köylerinde seçim çalışması yürütüyor. Köy köy dolaşan ve halkın sorunlarını dinleyen partililere, çocukların yoğun ilgisi dikkati çekiyor. Yeşil Sol’un rotasında olan Karacadağ’da kadınlar, değişimin öncüsü olarak gördüğü parti için harıl harıl çalışıyor. Kadınlar, bu seçimde Kürtlerin kazanacağını AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın kaybedeceğini ifade etti. 
 
‘YEŞİL SOL BARIŞI GETİRECEK’
 
Karacadağ’da ev emekçisi olan Saadet Akyüz, “Biz eşitlik istiyoruz, ölüm ve savaş istemiyoruz. Bu ölümlerin artık durmasını istiyoruz. Artık gençlerimiz ölmesin, gerilla olsun asker olsun kimse ölmesin. Bu barış olsun artık ve umarız da bu barış olacak. Bu seçimde biz kazanacağız. Bu umudu bekliyoruz. Bu kan dursun ve umudumuz olsun. Bu kadar ezilmişlik yeter artık. Çünkü bizler bu zulmü hak etmiyoruz. Barış, kardeşlik, eşitlik istiyoruz, savaş istemiyoruz. Yeşil Sol Partimiz barışı getirecek. Bu süreci bekliyoruz. Barışı bekliyoruz” dedi. 
 
‘KÜRTLER KAZANACAK’
 
Kültürünün tüm izlerini üzerinde taşıyan ve taşımaya devam edeceğini vurgulayan Zeynep Karataş da, “Oyumuzu kendimize vereceğiz, kendi partimize. Diğerlerine asla vermem. Ölmezsem bütün oylarımız partimize. İnşallah partimiz kazanacak. Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek” diye konuştu. 
 
‘YEŞİL SOL UMUT VERİYOR’
 
İlk defa oy kullanacak olan Hazal Kahraman ise şunları dile getirdi: “İlk defa oy kullanacağım ve ilk oyumu da Yeşil Sol Parti’ye vereceğim. Geleceğimiz için daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yeşil Sol Parti geleceğe dair çok güzel umut veriyor. Bir Kürt ve Türk eşitliği istiyorum. Kürtler hep bir baskı altında. Umarım bu baskı kaldırılır. Bu seçimde inanıyorum ki kazanacağız.  İnsanlar artık neyin ne olduğunu anlamaya başladılar. Özellikle bu deprem sonrasında, ekonomik kriz sonrası her şey ortaya çıktı.” 
 
MA / Eylem Akdağ
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.