DOLAR 18,5430 0.12%
EURO 18,0869 0.32%
ALTIN 983,16-0,42
BITCOIN 3605882,74%
Diyarbakır
32°

AÇIK

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

‘Kanser hastası Durmaz’ın infazı ertelenmeli’
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Kanser hastası Durmaz’ın infazı ertelenmeli’

‘Kanser hastası Durmaz’ın infazı ertelenmeli’

Ağır hasta tutuklu Hüseyin Durmaz'ın durumuna dikkat çeken Mücadele Birliği Platformu üyeleri, “Bir an önce infazı ertelenmeli ve tahliye edilmelidir” dedi.

ABONE OL
Eylül 20, 2022 11:00
‘Kanser hastası Durmaz’ın infazı ertelenmeli’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADANA – Ağır hasta tutuklu Hüseyin Durmaz’ın durumuna dikkat çeken Mücadele Birliği Platformu üyeleri, “Bir an önce infazı ertelenmeli ve tahliye edilmelidir” dedi. 
 
Adana’da Mücadele Birliği Platformu üyeleri, Kırıklar 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutulan ağır hasta tutuklu Hüseyin Durmaz’ın durumuna ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Şubesi’nde basın açıklaması yaptı. “Hüseyin Durmaz’a özgürlük! Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük” pankartının açıldığı açıklamaya çok sayıda kişi katıldı. 
 
‘İNFAZI ERTELENMELİ’
 
Durmaz’ın kaleme aldığı mektubun okunmasından sonra açıklama yapan platform üyesi Gizem Salata, 19 yıldır tutuklu olan Hüseyin Durmaz’a geçtiğimiz ay “Kemik iliği kanseri” tanısı konulduğunu ifade etti. Durmaz’ın kemoterapi tedavisi uygulandığını kaydeden Salata, “Hüseyin’in şu anda hem hastalığından hem de kemoterapiden dolayı savunma sistemi tehdit altında. Doktorlarının önerisi, yüksek düzeyde gıda ve çevre hijyeninin sağlanması ve en az temas olması. Aynı zamanda kemik dokusu eridiği için, kemik kırıkları olma ihtimali de çok yüksek. Doktorlarının Hüseyin Durmaz için önerisi, infaz tehiri yapılarak, komplikasyon gelişmeden tedavi şansını en yüksek seviyeye çıkartmaktır. Hüseyin’in bu zorlu hastalıkla baş edebilmesi için tedavi sürecinin sağlıklı ve temiz bir ortamda sürdürülmesi ve komplikasyonlardan korunması gerekiyor. Bu koşulların cezaevinde sağlanması imkansız. Bir an önce infazı ertelenmeli ve tahliye edilmelidir” dedi.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.