en iyi rulet siteleri
‘Kadınların özgürlük mücadelesi durdurulamaz’
  • Rojev
  • Kadın
  • ‘Kadınların özgürlük mücadelesi durdurulamaz’

‘Kadınların özgürlük mücadelesi durdurulamaz’

Riha’da 25 Kasım çalışmalarına başlayan TJA, tüm kadınları mücadeleyi büyütmeye çağırdı.

ABONE OL
Kasım 15, 2022 12:00
‘Kadınların özgürlük mücadelesi durdurulamaz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Riha’da 25 Kasım çalışmalarına başlayan TJA, tüm kadınları mücadeleyi büyütmeye çağırdı. 
 
Riha’da, Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA) 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında açıklama yaptı. Eyyubiye ilçesine bağlı kırsal Kaplan Mahallesi’nde yapılan eyleme çok sayıda kişi katıldı. “Li dijî faşîzmê û qirkirina jinan dem dema azadiya jinan e” pankartının açıldığı açıklamada, “Kadın bilimine saldırı insanlığa saldırıdır” ve “Jin jîyan azadi” dövizleri taşındı.
 
’21. YÜZYIL KADIN YÜZYILI OLACAK’
 
Federe Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde katledilen akademisyen-gazeteci Nagihan Akarsel’in fotoğraflarının da taşındığı açıklamada basın metnini TJA aktivisti Hamide Göktaş okudu. Göktaş, Mirabel Kardeşlerden Nagihan Akarsel’e kadar uzanan devlet erkek şiddetine dikkat çekti. 
 
KADIN ÖZGÜRLÜKÇÜ YAŞAM
 
Kadın emeğinin özel savaş politikası olarak bir yanda yok sayıldığına diğer yanda sömürüldüğüne dikkat çeken Göktaş, “Bizler TJA olarak; enternasyonal kadın mücadelesinin kadın özgürlüğünü ve toplum özgürlüğünü sağlayacak en büyük güç olduğunu bugün bir kez daha hatırlatmayı bir sorumluluk olarak görüyoruz. Kadın özgürlükçü yaşamın esas alınarak toplumun şiddetten arındırılacağına olan inancımızla ve 25 Kasım’ın mücadele ruhuyla bütün kadınları; direnişi ve mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz. Sözümüz odur ki; kadınların özgürlük mücadelesi artık durdurulamaz” ifadelerini kullandı.
 
Açıklama, “Jin, jîyan azadi” sloganlarıyla son buldu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.