en iyi rulet siteleri
Kadınlardan tutuklanan Semra Güzel’e destek
  • Rojev
  • Kadın
  • Kadınlardan tutuklanan Semra Güzel’e destek

Kadınlardan tutuklanan Semra Güzel’e destek

Mersin Kadın Platformu, tutuklanan HDP Milletvekili Semra Güzel’in başının öne eğdirilmeye çalıştırılmasına tepki göstererek, “Bu kadın iradesini hiçe saymaktır” dedi.

ABONE OL
Eylül 12, 2022 10:33
Kadınlardan tutuklanan Semra Güzel’e destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MERSİN – Mersin Kadın Platformu, tutuklanan HDP Milletvekili Semra Güzel’in başının öne eğdirilmeye çalıştırılmasına tepki göstererek, “Bu kadın iradesini hiçe saymaktır” dedi.  
 
Mersin Kadın Platformu, artan hak ihlalleri, işkence ve adaletsizliğe karşı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Şube binasında açıklama yaptı. “Kadınlar baş eğmeyecek” pankartının açıldığı açıklamada Mersin Kadın Platformu üyesi Zeynep Kaya konuştu.
 
‘KADIN İRADESİ HİÇE SAYILDI’
 
Kadına dönük şiddetin her geçen gün daha da arttığına dikkati çeken Kaya, 10 Eylül’de boşanmak istediği için katledilen Dilek Karaman’ı hatırlattı. Kaya, yaşanan katliam ve şiddete rağmen devletten güç alan faillerin yaşamlarına kaldığı yerden devam ettiğini kaydetti. HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in gözaltına alınma şekline tepki gösteren Kaya, “Ters kelepçe ile saçlarından çekerek, başının öne eğdirmeye çalıştırılması kadın iradesini hiçe saymaktır. Ancak iyi bilinmelidir ki biz kadın örgütleri olarak ülkemizde özgür, eşit, etnik, inançsal ve cinsiyet ayrımı olmadan demokratik bir ülkenin özlemenin mücadelesini her alanda veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz” diye kaydetti.  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.