Kadınlardan Ege Bölge Buluşması: İtiraz ve direnişi örgütleyeceğiz
  • Rojev
  • Kadın
  • Kadınlardan Ege Bölge Buluşması: İtiraz ve direnişi örgütleyeceğiz

Kadınlardan Ege Bölge Buluşması: İtiraz ve direnişi örgütleyeceğiz

Kadınlar Birlikte Güçlü, "Ege Bölge Buluşması"nda kadınlarla bir araya gelerek, iktidarın saldırılarına karşı örgütlü mücadeleyi tartışacak.

ABONE OL
Ocak 18, 2023 06:33
Kadınlardan Ege Bölge Buluşması: İtiraz ve direnişi örgütleyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Kadınlar Birlikte Güçlü, “Ege Bölge Buluşması”nda kadınlarla bir araya gelerek, iktidarın saldırılarına karşı örgütlü mücadeleyi tartışacak.
 
Birçok kadın örgütünü bünyesinde bulunduran Kadınlar Birlikte Güçlü oluşumu, İzmir’de “Ege Bölge Buluşması”na hazırlanıyor. 21 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da Kültürpark Gençlik Tiyatrosu Salonu’nda gerçekleşecek buluşmaya, İzmir’in yanı sıra Denizli, Aydın, Manisa ve Muğla kentlerinden de katılım olacak. 
 
Buluşmada ise yaşamın her alanında kadına yönelik artan şiddet, kazanımlara yönelik saldırı ile örgütlü mücadele yöntemleri tartışılacak. 
 
BULUŞMANIN ÖNEMİ
 
Kadınlar Birlikte Güçlü İzmir üyesi Sibel Örkmez, AKP-MHP ittifakının faşist saldırılarına karşı bir araya geleceklerini belirtti. İktidarın baskı politikalarına karşı direniş, mücadele ve örgütlülüğü artırmayı hedeflediklerini söyleyen Örkmez, “Baskısı artıkça mücadelemiz büyüyecek. Bu bağlamda bir araya geleceğiz. Bu süreçte birlikteliğimiz önemli” diye belirtti. 
 
Sibel Örkmez
 
MÜCADELE TARTIŞILACAK
 
Her türlü saldırıya karşı varoluş mücadelesi verdiklerinin altını çizen Örkmez, “Amacımız hayatın her alanında ezilen bütün kadınları bir araya getirmek. Buluşmada, AKP- MHP iktidarının sosyal aile politikalarını, erkek şiddeti, cezasızlık politikası, haklarımızın yok edilmesi ve üniversitelerde kadın mücadelesini konuşacağız. Aileyi kutsayıp kadını şiddet ve yok oluş kıskacına alan iktidarın saldırılarını masaya yatırıp, buna karşı mücadele yöntemlerini tartışacağız” dedi. 
 
İTTİRAZ VE DİRENİŞ HER YERDE
 
Kadınların güçlerinin farkında olması gerektiğini dile getiren Örkmez, “Kadınları her anlamda güçlendirmek istiyoruz. Her kesimden kadına ulaşmak ve her alanda kadınların bize ulaşmasını sağlamaya çalışacağız. Bunun örgütlülüğünü öreceğiz. İtiraz ve direniş her yerde olmalı. Kadınların verdiği varoluş mücadelesi her noktada olmalı. Sokaklarda, meydanlarda, iş yerlerinde haykırmaya devam edeceğiz. Varız, var olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
KADINLARA ÇAĞRI
 
Tüm kadınlara seslenen Örkmez, son olarak şunları söyledi: “Her yer direniş alanı, söz söyleme, itiraz etme yeridir. İtirazlarınızı alın gelin sesimize, mücadelemize ortak olun. 21 Ocak’ta saat 16.00’da  Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda ‘varız, birlikte güçlüyüz’ demeye çağırıyoruz.”
 
MA / Delal Akyüz
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.