en iyi rulet siteleri
Kadınlar Mazidağı’nda bir araya geldi
  • Rojev
  • Kadın
  • Kadınlar Mazidağı’nda bir araya geldi

Kadınlar Mazidağı’nda bir araya geldi

25 Kasım etkinlikleri kapsamında Mazidağı’nda kadınlarla bir araya gelen TJA, Kürt kadın hareketinin sloganı olan “Jin jiyan azadî”nin tüm dünyaya yayıldığı vurguladı.

ABONE OL
Kasım 18, 2022 15:00
Kadınlar Mazidağı’nda bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÊRDÎN – 25 Kasım etkinlikleri kapsamında Mazidağı’nda kadınlarla bir araya gelen TJA, Kürt kadın hareketinin sloganı olan “Jin jiyan azadî”nin tüm dünyaya yayıldığı vurguladı.

Tevgera Jinên Azad (TJA), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Mêrdîn’in Mazidağı ilçesinde kadınlarla bir araya geldi. Yapılan toplantıda kadınların yaşadığı sorunlar tartışıldı.

Toplantıda konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mêrdîn İl Eşbaşkanı Berivan Bahçeci, 25 Kasım’ın önemine dikkat çekerek, “Kadınlar her yerde erkekler tarafından katlediliyor. Türkiye’de her gün 5 kadın katlediliyor, bu da yıllık binden fazla kadının katledildiği anlamına geliyor. Kadınlar olarak bizlerin de bunlara karşı mahalle ve sokaklarda mücadele etmemiz gerekiyor” dedi. “Jin jiyan azadî” sloganının önemine dikkat çeken Bahçeci, “Kürt kadın hareketinin sloganı bugün bütün İran’da dillendiriliyor. Bu slogan bütün dünyaya yayıldı. Bu slogan da kadınların direnişi sayesinde bugüne gelmiştir” diye belirtti. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.