en iyi rulet siteleri
‘Kadınlar iktidarın saltanatını yıkacak’
  • Rojev
  • Politika
  • ‘Kadınlar iktidarın saltanatını yıkacak’

‘Kadınlar iktidarın saltanatını yıkacak’

Yeşil Sol Parti Şirnex’te düzenlediği buluşmada kadınların iktidarın saltanatını yıkacağını belirtildi. Aydın’da da esnaf ve kurum ziyaretleri yapıldı.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 13:00
‘Kadınlar iktidarın saltanatını yıkacak’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Yeşil Sol Parti Şirnex’te düzenlediği buluşmada kadınların iktidarın saltanatını yıkacağını belirtildi. Aydın’da da esnaf ve kurum ziyaretleri yapıldı. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. 
 
ŞIRNEX 
 
Yeşil Sol Parti Şirnex’in Yenimahalle seçim irtibat merkezi önünde kadın buluşması düzenledi. Adaylarla birlikte yüzlerce kadının katıldığı buluşmada “Jin, jiyan, azadî” sloganları attı.
 
HDP Şirnex Milletvekili Nuran İmir, düzenledikleri buluşmanın özgürlük şenliği olduğunu belirterek, kadınların iktidarın saltanatını yıkacağını söyledi. 
 
Yeşil Sol Parti Şirnex Milletvekili adayı Ayşegül Doğan, seçimin önemine dikkat çekerek, “Bu seçim çok önemli. Seçimin anahtarı sizin yanınızda. Çözümü sizler getireceksiniz. Kimse sizin adınıza bir şeyler çözemez. Sona doğru geldiklerini biliyorlar, ama bazı partiler onların yerini almak istiyorlar. Bunlara izin vermememiz gerek. Dilimize, kültürümüze, tarihimize sahip çıkmamız gerekiyor. Botanlı kadınlar 14 Mayıs’ta özgürlüğün kapısını açacak” diye belirtti.
 
Yeşil Sol Parti, Cîzir ve Hezex ilçelerinde de mahalle ve köy ziyareti gerçekleştirdi. Adaylar ve siyasetçiler ziyaretlerde halkın taleplerini dinledi. 
 
AYDIN 
 
Yeşil Sol Parti, Aydın’ın Didim ilçesi Yalıköy pazarında esnafı ziyareti gerçekleştirdi. Aydın Milletvekili adayı Ebru Günay’ın aralarında bulunduğu siyasetçiler esnafa bildiri dağıttı.  
 
Partililer bildiri dağıtımı sırasında açlığa, sefalete, tek adam rejimine karşı Yeşil Sol Parti’ye oy verme çağrısında bulunarak sık sık, “Jin, jiyan, azadi”, “Patates soğan güle güle Erdoğan” sloganları attı. Partililerin attığı sloganlara halkta eşlik ederken, bazı pazar esnafı ise aday Ebru Günay’a sarılarak, yaşadıkları zorlukları anlattı, iktidarın değişmesini istedi. 
 
Partililer, esnaf ziyareti ardından Didim Cemevi ile kurum ziyaretleri gerçekleştirdi.  
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.