en iyi rulet siteleri
Kadın tutuklulara dayanışma kartı

Kadın tutuklulara dayanışma kartı

Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini tutuklu kadınlara kart göndererek başlatan DAKAP üyeleri, depremzede kadınlarla dayanışma içinde olacaklarını söyledi.

ABONE OL
Mart 1, 2023 11:00
Kadın tutuklulara dayanışma kartı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED- Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini tutuklu kadınlara kart göndererek başlatan DAKAP üyeleri, depremzede kadınlarla dayanışma içinde olacaklarını söyledi. 
 
Dicle Amed Kadın Platformu (DAKAP) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün etkinlikleri kapsamında cezaevindeki kadın tutuklulara dayanışma kartı gönderdi. PTT Sur Şubesi önünde bir araya gelen kadınlar adına ortak açıklamayı KESK Amed Kadın Meclisi Dönem Sözcüsü Songül Can yaptı. 
 
Can, 8 Mart haftasının startını Dicle Amed kadın Platformu olarak, demokratik, adil, insanca bir yaşam için mücadele eden kadın tutukluların direnişini selamlamak onlarla dayanışmak için eylemlerine onlara kart göndererek başladıklarını belirtti. 
Depremde yaşanan acılara değinen Can, “Duyduğumuz öfke, tuttuğumuz yas, içimizde büyüyen isyan ve bir yandan da birbirimizin yaralarını sardığımız, örgütlülüğümüzü büyüterek dayanıştığımız bir 8 Mart a doğru gidiyoruz” dedi. 
 
DAYANIŞMA VURGUSU
 
Yaşanan zor günlerde dayanışmayı büyüteceklerini ve hiçbir kadını yalnız bırakmayacaklarını vurgulayan Can, “’Dem, Dema Jin Jîyan Azadîyê ye’ şiarımız ile bu yıl 8 Mart Kadınlar Günü’ne, yaşanan bu büyük felaketin ardından hiç bir kadının, hiç bir koşulda yalnız olmadığını göstermek, dayanışmamızı örgütlemek ve büyütmek için alanlarda olacağız” diye konuştu.
 
‘HAFTAYI DEPREM BÖLGESİNDE GEÇİRECEĞİZ’
 
Depremzede kadınlarla dayanışma halinde olmak için 8 Mart haftasını deprem bölgelerinde geçireceklerini dile getiren Can, “Hafta boyunca deprem bölgelerinde depremzede kadınlarla dayanışma içinde olacak, kadınların özgün ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan hijyen paketlerin dağıtımını yapacağız, 8 Mart’ta kadın mücadelesinde ve depremde yaşamını yitirdiğimiz tüm kadınlar için anma programıyla kadınlarla dayanışma günümüzde bir arada olacağız” diye ekledi.  
 
Açıklamanın ardından kadınlar “Jin Jiyan Azadi” sloganlarıyla tutuklu kadınlara kart gönderdi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.