en iyi rulet siteleri
Kadın Savunma Ağı’ndan ‘feminist müşahitlik’ çağrısı
  • Rojev
  • Kadın
  • Kadın Savunma Ağı’ndan ‘feminist müşahitlik’ çağrısı

Kadın Savunma Ağı’ndan ‘feminist müşahitlik’ çağrısı

Kadın Savunma Ağı, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için “Feminist müşahitlere katıl” çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 17, 2023 14:33
Kadın Savunma Ağı’ndan ‘feminist müşahitlik’ çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Kadın Savunma Ağı, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için “Feminist müşahitlere katıl” çağrısı yaptı. 

Kadın Savunma Ağı, 14 Mayıs’ta gerçekleşen ve ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için “Kadın düşmanlarına karşı feminist müşahitler, gönüllü ol diktatörlüğü gönder” sloganıyla çağrı metni yayınladı.

Sandık güvenliği için kadınlara sandıklarda görevli olma çağrısı yapan Kadın Savunma Ağı’nın açıklama metni ise şöyle: “14 Mayıs seçimlerinde gördük ki Erdoğan YSK eliyle seçime hile karıştırırken kadın ve LGBTİ+ düşmanı, dinci gerici, faşistleri Meclis’e sokmaya çalışıyor. Bu kadın düşmanı ittifakın karşısında biz kadınlar hayatımızı, haklarımızı, bedenimizi ve emeğimizi savunduğumuz gibi seçme hakkımızı da savunuyoruz! 28 Mayıs’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık görevlisi veya müşahit olarak görev alan ya da müşahit olmak isteyen kadınlara çağrımızdır; gelin bu kadın düşmanı tek adam rejimine karşı Feminist Müşahitler olarak müdahale edelim! Yalnız değiliz, yalnız mücadele etmek zorunda değiliz, kadınlar olarak birlikte sorumluluk alabiliriz!”

Bu formu doldurarak Feminist Müşahitler’e katılabilinir. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.