en iyi rulet siteleri
Jin Dergi’nin 2’nci sayısı okurla buluştu
  • Rojev
  • Kadın
  • Jin Dergi’nin 2’nci sayısı okurla buluştu

Jin Dergi’nin 2’nci sayısı okurla buluştu

Her Pazar yayımlanan Jin Dergi’nin ikinci sayısı, “Afet yönetiminde cinsiyet ayrımı var!” manşetiyle çıktı.

ABONE OL
Mart 12, 2023 09:33
Jin Dergi’nin 2’nci sayısı okurla buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Her Pazar yayımlanan Jin Dergi’nin ikinci sayısı, “Afet yönetiminde cinsiyet ayrımı var!” manşetiyle çıktı. 
 
Her Pazar yayımlanan web dergi Jin’in ikinci sayısı, “Afet yönetiminde cinsiyet ayrımı var!” manşetiyle okuyucuyla buluştu. Bu sayıda; gazeteci Hicran Urun, “Afetler en çok kadınları etkilerken afet yönetimi neden cinsiyet körü?” yazısı ile Mereş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle birlikte yeniden gündeme gelen afet yönetimindeki cinsiyet eşitsizliğini ele alırken, gazeteci-yazar Ayşe Düzkan, “Sermaye ve devlet iş başına, yalnızlarla da dayanışma” yazısıyla kadınların güvenliğinin afet zamanlarında daha fazla azaldığı, böylesi zamanlarda devlet ve patriarkanın daha fazla ortaklaştığına vurgu yaptı. Yeni sayıda yer alan isimlerden biri de Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ. Yüksekdağ, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi’nden “Yaşasın halkların dayanışması” başlığıyla yıllardır tüm yönetimlerde ayrımcılığa uğrayan kadınların direnişle yaşamın her anını nasıl dönüştürdüğünü kaleme aldı. 
 
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Üyesi Selma Güngör ise, “Hygieia hâlâ derman” yazısıyla deprem bölgesinde yaşanan hastalıklar için tedavi önerilerini yazdı. 
 
Yeni sayıda yer alan tüm başlıklar şöyle:
 
*Afetler en çok kadınları etkilerken afet yönetimi neden cinsiyet körü? / Hicran Urun
 
*Sermaye ve devlet iş başına, yalnızlarla da dayanışma / Ayşe Düzkan
 
*Depremde kadın olmak / Oya Açan
 
*Yeni bir hayat-Yeni bir ekonomi mümkün / Ayşegül Yılgör
 
*Yaşasın halkların dayanışması / Figen Yüksekdağ
 
*Hygieia hâlâ derman / Selma Güngör
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.