en iyi rulet siteleri
İzmir’de bir kadın yaşamını yitirdi: İş kazası değil, cinayet
  • Rojev
  • Güncel
  • İzmir’de bir kadın yaşamını yitirdi: İş kazası değil, cinayet

İzmir’de bir kadın yaşamını yitirdi: İş kazası değil, cinayet

Konak tramvay durağında güvenlik görevlisi Hülya Onaylı, araç çarpması sonucu yaşamını yitirdi. DİSK, bunun bir iş kazası değil, iş cinayeti olduğunu açıkladı.

ABONE OL
Eylül 21, 2022 09:00
İzmir’de bir kadın yaşamını yitirdi: İş kazası değil, cinayet
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Konak tramvay durağında güvenlik görevlisi Hülya Onaylı, araç çarpması sonucu yaşamını yitirdi. DİSK, bunun bir iş kazası değil, iş cinayeti olduğunu açıkladı. 
 
İzmir Konak tramvay durağında güvenlik görevlisi olarak çalışan Hülya Onaylı (40), dün akşam saatlerinde araç çarpması sonucu yaşamını yitirdi. DİSK Genel İş 9 No’lu Şube Başkanlığı konuya ilişkin yazılı açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, “Milyonlar harcanarak hayata geçirilen raylı sistemlerin inşa sürecinde her şey düşünülmüşken, duraklarda görev alacak güvenlik emekçisinin en doğal insani yaşam ihtiyacını giderebilmesi için gerekli şartlar sağlanmamıştır. Bu bir iş kazası değil, iş cinayetidir” denildi.
 
Tramvay duraklarında en basit insani ihtiyaçların giderilebilmesi için lavabo bulunmadığından dolayı idare tarafından güvenlik emekçilerine en yakın kafe, kıraathane, cami benzin istasyonu vb. tarzı mekanlara yönlendirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Hülya arkadaşımızı da lavabo ihtiyacını gidermek için duraktan ayrıldığı esnada elim bir iş cinayetine kurban vermiş bulunmaktayız” ifadelerine yer verildi. 
 
Açıklamada son olarak bu olayın adli ve idari yönden takipçisi olacakları kaydedildi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.