en iyi rulet siteleri
İstismar şikayetine rağmen müdür yardımcısı açığa alınmadı!
  • Rojev
  • Güncel
  • İstismar şikayetine rağmen müdür yardımcısı açığa alınmadı!

İstismar şikayetine rağmen müdür yardımcısı açığa alınmadı!

Muratpaşa'da bir lisede yaşanan istismarı protesto eden kadınlar, soruşturma açılmasına rağmen açığa alınmayan müdür yardımcısı hakkındaki sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

ABONE OL
Haziran 4, 2024 19:17
İstismar şikayetine rağmen müdür yardımcısı açığa alınmadı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANTALYA – Muratpaşa’da bir lisede yaşanan istismarı protesto eden kadınlar, soruşturma açılmasına rağmen açığa alınmayan müdür yardımcısı hakkındaki sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

Antalya Kadın Platformu ile Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, Muratpaşa Anadolu Lisesi’nde okuyan 10’uncu sınıf öğrencisinin müdür yardımcı tarafından istismar edilmesini Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti. Açıklamada basın metnini okuyan Eğitim Sen Antalya Şubesi yöneticisi Emine Nar Kaya, istismar edilen öğrencinin şikayette bulunduğunu ve açılan soruşturma üzerinden bir ay geçmesine rağmen müdür yardımcısının hala okulda görev yaptığını aktardı.

AÇIĞA ALINDIĞINA DAİR AÇIKLAMA YOK!

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, müdür yardımcısının açığa alındığına dair henüz bir açıklama yapmadığını da belirten Kaya,  Bu kadar önemli ve hassas olan  bir konuda Milli Eğitim’in hantal işleyen bir süreç yürütmesi bize istismarcıların aklanmaya ve korunmaya çalışıldığını düşündürmektedir. Kadını ve çocuğu her türlü şiddete karşı korumayı hükmeden uluslararası sözleşmelerde tanımlanmış tedbir, önlem ve sorumluluklar ile Türk Ceza Kanunu’nun kadını ve çocuğu koruyan yasa hükümleri derhal uygulanmalıdır” dedi.

‘SORUŞTURMA SÜRECİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Antalya Kadın Platformu ve Antalya Emek Demokrasi Güçleri  olarak soruşturma sürecinin takipçisi olacaklarına vurgu yapan Kaya son olarak, şu ifadeleri kullandı: “Siyasi iktidarın mevcut gerici politika ve uygulamaları ile çocuk ve kadına yönelik şiddet ve istismarın önünü açan söylemlerinin ve çocuk istismarının erken evlilik adıyla meşrulaştırma girişimlerinin arttığı, kadına ve çocuğa karşı baskı, şiddet ve istismarın yoğun biçimde yaşandığı bu dönemde, kadınların ve çocukların haklarına yönelik her türlü müdahaleye karşı mücadelemizi sürdüreceğiz!” 

tesbih

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.