en iyi rulet siteleri
İstanbul’da 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 201 kişi serbest
  • Rojev
  • Güncel
  • İstanbul’da 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 201 kişi serbest

İstanbul’da 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 201 kişi serbest

İstanbul’da 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 201 kişi serbest bırakıldı.

ABONE OL
Mayıs 2, 2023 08:30
İstanbul’da 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 201 kişi serbest
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – İstanbul’da 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 201 kişi serbest bırakıldı.
 
İstanbul’da, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak isteyenlere gün boyu polis saldırısı devam etti. Yasaklanan Taksim’e çıkmak isteyen Gençlik Komiteleri ve Umut Sen üyeleri, Beşiktaş’ta bir araya gelerek, yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak polis yürüyüş düzenleyenlere sert bir şekilde müdahale ederek, engelledi. Birçok kişi darp edilerek ve ters kelepçe uygulanarak, gözaltına alındı. Haber takibi yapan gazeteci Zeynep Kuray da burada polis şiddetine maruz kaldı ve sonrasında ters kelepçeyle gözaltına alındı. Elmadağ’da bir araya gelen İnşaat İş, Mücadele Birliği, Halkevleri, Birleşik Mücadele Güçleri, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Devrimci Parti üyeleri de polis şiddetine maruz kalarak, gözaltına alındı. 
 
Kabataş’tan Taksim’e yürümek isteyen 14 Gençlik Kolektifleri üyesi de polis şiddetine maruz kaldı ve ardından gözaltına alındı.
 
MALTEPE’DE 29 GÖZALTI 
 
Maltepe’de yapılan mitingde de polis İbrahim Kaypakkaya resmini taşıyan Partizan üyeleri ve Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) üyelerinin yanı sıra Firavun ve Erdoğan’ın benzetildiği afişi taşıyan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üyeleri, Kaldıraç ve pek çok örgüt ile oluşumdan toplamda 29 kişiyi gözaltına aldı.
 
Günün sonunda ise 3’ü çocuk, 8’i avukat, 1’i gazeteci olmak üzere toplam 201 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada “Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet etmek” ile “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla sorgulanan 201 kişi, sabaha doğru emniyetten serbest bırakıldı.
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.