en iyi rulet siteleri
İşkenceyle öldürülen tutukluya 14 bin TL yemek parası tebligatı!
  • Rojev
  • Güncel
  • İşkenceyle öldürülen tutukluya 14 bin TL yemek parası tebligatı!

İşkenceyle öldürülen tutukluya 14 bin TL yemek parası tebligatı!

Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde gardiyanların işkencesi sonucu yaşamını yitiren Ferhan Yılmaz'ın ikametgahına 14 bin TL yemek bedelli faturası tebliğ edilerek, 15 gün içerisinde ödenmesi istendi.

ABONE OL
Şubat 23, 2023 07:00
İşkenceyle öldürülen tutukluya 14 bin TL yemek parası tebligatı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ÊLIH – Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde gardiyanların işkencesi sonucu yaşamını yitiren Ferhan Yılmaz’ın ikametgahına 14 bin TL yemek bedelli faturası tebliğ edilerek, 15 gün içerisinde ödenmesi istendi. 
 
Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevinde 6 Nisan 2022 tarihinde gardiyanların işkencesi sonucu yaşamını yitiren Ferhan Yılmaz’ın ikakametgahına 14 bin TL yemek bedelli faturası tebliğ edildi. Yılmaz’ın İstanbul’da kayıtlı olduğu ikametgaha dün tebligat gönderen Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı, 3 yıllık tutukluluğunun yemek bedeli olarak kestiği faturanın 15 gün içinde ödenmesini istedi. Vergi dairesi, paranın belirtilen sürede ödenmemesi halinde haciz için mahkemeye başvuracaklarını bildirdi. 
 
VİCDANISIZLIKTA SINIR TANINMIYOR! 
 
Yılmaz’ın ağabeyi Hikmet Yılmaz, kardeşini kanlı bir tabut ve vücudunda işkence izleriyle teslim aldığını belirterek, üstüne üstlük bir de para istenmesini vicdansızlık olarak ifade etti. Yılmaz, “Bildiğiniz gibi 10 ay önce 29 yaşındaki kardeşim Ferhan Yılmaz dövülerek öldürdüler, defalarca dile getirdik ama yöneticiler tarafından öyle bir şey yok dediler, görüntüler ortaya çıkınca işkenceden dolayı hayatını kaybettiği açık ve net belli oldu. Bizim ciğerimiz halen yanıyorken gözyaşımız durmuyorken kardeşime bir de cezaevinden mahkeme kararıyla para cezası geldi. Yazıklar olsun ve adalet isim olarak değil gerçekten vicdan olarak olsun.”
 
NE OLMUŞTU? 
 
Yılmaz’ın 60 gardiyanın işkencesine uğradığına dair görgü tanıkları, koğuş arkadaşlarının anlatımı ve kameralara yansıyan görüntülerle ortaya çıktı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, “kalp krizi” diyerek işkence iddialarını reddetti ancak Yılmaz’ın vücudunda işkence izleri tespit edildi. İstanbul Barosu, İnsan Hakları Derneği, Özgürlük için Hukukçular Derneği, cezaevinde yaptıkları görüşmelerin sonucunda hazırladıkları raporda “cezaevindeki tutukluların şiddet gördükleri ve intihara yönlendirildikleri” yönündeki iddialarının doğrulandığını belirtti. İnsan Hakları Derneği ise ziyaret sonrası işkenceye uğradığı iddia edilen 10 kadar tutuklunun Karabük T Tipi, Akhisar T Tipi, Bolu T Tipi, Düzce T Tipi, İzmir 1 No’lu F Tipi, Manisa T Tipi, İzmir 2 Nolu F Tipi, Eskişehir H Tipi, Manisa Salihli T Tipi, Kütahya Tavşanlı T Tipi cezaevlerine sevk edildiklerini açıkladı. Ne Adalet Bakanlığından ne de Savcılıktan başka bir açıklama gelmedi.
 
MA / Fethi Balaman
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.