en iyi rulet siteleri
İşkence edilen çocuğun ailesi ve avukatı ifadeye çağrıldı
  • Rojev
  • Güncel
  • İşkence edilen çocuğun ailesi ve avukatı ifadeye çağrıldı

İşkence edilen çocuğun ailesi ve avukatı ifadeye çağrıldı

Licê’de polis şiddetine maruz kalan 14 yaşındaki Y.D.’ye yönelik haberin ajansımızda yayınlaması ardından gelen tepkiler üzerine Lice Cumhuriyet Başsavcılığı, çocuğun ailesi ve avukatını ifadeye çağırdı.

ABONE OL
Mart 22, 2023 18:30
İşkence edilen çocuğun ailesi ve avukatı ifadeye çağrıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED – Licê’de polis şiddetine maruz kalan 14 yaşındaki Y.D.’ye yönelik haberin ajansımızda yayınlaması ardından gelen tepkiler üzerine Lice Cumhuriyet Başsavcılığı, çocuğun ailesi ve avukatını ifadeye çağırdı.

Amed’in Licê ilçesinde dün akşam 10 yaşında bir arkadaşıyla evine dönerken polis tarafından durdurulan Y.D. (14) isimli bir çocuk, kaçırılarak işkence edildi. Kaçırılan Y.D.’ye  “Kürtlere küfret, İstiklal Marşı’nı oku” denilerek darp edildi. Hastanelik edilen çocuk, ağzı ve elleri bağlı bir şekilde dere kenarında bataklığa bırakıldı. Gece karanlığında bir köylünün fark etmesi üzerine hastaneye kaldırılan çocuk, bir gözünü kaybetme riski yaşıyor. 

Mezopotamya Ajansı (MA) işkence gören çocuğun ailesi ve avukatı ile yaptığı röportajın basına yansıması ardından gelen tepkiler üzerine  Lice Cumhuriyet Başsavcılığı, darp edilen çocuğun ailesini ve avukatını arayarak ifadeye çağırdı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.