en iyi rulet siteleri
İran polisi tarafından işkenceye uğrayan kadın yaşamını yitirdi
  • Rojev
  • Kadın
  • İran polisi tarafından işkenceye uğrayan kadın yaşamını yitirdi

İran polisi tarafından işkenceye uğrayan kadın yaşamını yitirdi

İran'da, gözaltına alındıktan sonra komaya giren Mehsa Emini yaşamını yitirdi. Ailesi Emini'nin işkenceye uğradığını duyurdu.

ABONE OL
Eylül 16, 2022 18:00
İran polisi tarafından işkenceye uğrayan kadın yaşamını yitirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – İran’da, gözaltına alındıktan sonra komaya giren Mehsa Emini yaşamını yitirdi. Ailesi Emini’nin işkenceye uğradığını duyurdu. 
 
İran’da Tahran polisi tarafından geçen Çarşamba günü işkenceye uğrayan ve ardından beyin sarsıntısı geçiren Mehsa Emini, yaşamını yitirdi. Mehsa Emini’nin yaşamını yitirdiği haberini ailesi duyurdu. Emini’nin kuzeni İrfan Mertezayi şu bilgileri paylaştı: “Mehsa ailesiyle beraber gezmek amacıyla İran’ın başkenti Tahran’a gidiyor. Kardeşiyle birlikte metrodan indiği bir sırada Hicab polisleri tarafından saldırıya uğruyor ve kendilerini savundukları için her ikisine de şiddet uygulanıyor. Daha sonra Mehsa, bu polisler tarafından gözaltına alınıyor ve ailesi ve kardeşine Weza yolundaki Ahlak Asayiş Merkezinden bilgi alabilecekleri söyleniyor. Mehsa, merkeze götürüldüğü sırada da işkenceye uğruyordu.” İrfan Mertezayi, gözaltına alındıktan birkaç saat sonra Mehsa’nın beyin sarsıntısı geçirdiği ve İran güçleri tarafından ancak yarım saat sonra hastaneye götürüldüğünü belirtti.
 
İrfan Mertezayi son olarak şunları söyledi: “Doktorlar Mehsa’nın beyin sarsıntısı geçirdiğini ve beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediler. Birkaç gün cihazlara bağlı şekilde yaşayan Mehsa bugün hastanede yaşamını yitirdi.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.