en iyi rulet siteleri
İçişleri Bakanlığı’ndan ‘paralel seçim takip’ sistemi
  • Rojev
  • Politika
  • İçişleri Bakanlığı’ndan ‘paralel seçim takip’ sistemi

İçişleri Bakanlığı’ndan ‘paralel seçim takip’ sistemi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, seçim güvenliğiyle ilgili "İçişleri Bakanlığı, YSK'ye paralel bir seçim takip sistemi kurmuş" dedi.

ABONE OL
Mayıs 2, 2023 09:32
İçişleri Bakanlığı’ndan ‘paralel seçim takip’ sistemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, seçim güvenliğiyle ilgili “İçişleri Bakanlığı, YSK’ye paralel bir seçim takip sistemi kurmuş” dedi.
 
CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim gündemine dair CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Erkek, seçimler için İçişleri Bakanlığı’nda paralel bir yapı kurulduğunu tespit ettiklerini vurguladı. “Öyle bir tabloyla karşılaştık ki, bunu ilk kez bir seçimde yaşıyoruz” diyen Erkek, şunları kaydetti: “İçişleri Bakanlığı’nda paralel bir yapı kurulduğunu tespit ettik. İçişleri Bakanlığı, YSK’ye paralel bir seçim takip sistemi kurmuş. İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere yazdığı yazıyla bir seçim takip modülü oluşturulmasını talep ediyor. Nüfusu 20 bine kadar olan ilçelerde en az 3, 20-100 bin arası olanlarda en az 5, 100 bin üstü olanlarda en az 10 personel görevlendirilecek. İçişleri Bakanı bir suç işleri bakanı gibi davranmaya devam ediyor. YSK karşısında İçişleri Bakanlığı’nı, ilçe seçim kurullarının karşısına da kaymakamlıkları koyup paralel bir yapı kurmuş. Görevlileri uyarıyoruz; bu kanunsuz emre uymayın, bu suça ortak olmayın. Soylu 14 Mayıs için Batı’nın siyasi darbesi demişti, gerçekten artık akıllarını kaybettiler. Halkın üstünde hiçbir güç yoktur. 15 Temmuz’un finansörü dedikleri BAE’ye koşa koşa nasıl gittiklerini biliyoruz. İçişleri Bakanlığı, YSK’ye paralel bir seçim takip sistemini neden kurmuş? İşte gerçek beka sorunu budur.” 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.