en iyi rulet siteleri
İBB çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı
  • Rojev
  • Güncel
  • İBB çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı

İBB çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı

Üsküdar’da kaçak olduğu belirtilen bir kafenin yıkım işleminde İBB personellerinin saldırıya uğraması olayında gözaltına alınan 2 kişiden biri tutuklandı.

ABONE OL
Haziran 1, 2023 15:00
İBB çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL – Üsküdar’da kaçak olduğu belirtilen bir kafenin yıkım işleminde İBB personellerinin saldırıya uğraması olayında gözaltına alınan 2 kişiden biri tutuklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), Üsküdar’da meydan düzenlemesi kapsamında 431 ada 40 parsel içerisinde yer alan ve kaçak olduğu belirtilen kafe hakkında yıkım kararı aldı. Belediyenin yıkım kararına karşı mahkemeye başvuran işletme sahibinin yürütmeyi durdurma talebi, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

3 BELEDİYE PERSONELİ DARP EDİLMİŞTİ

Mahkemenin İBB’yi haklı bulması üzerine yıkım için Salı günü harekete geçen İBB ekipleri, yıkım işlemi esnasında işletme sahipleri tarafından saldırıya uğradı.  Saldırıda İBB İmar Şube Müdürü Ramazan Gülten’in de aralarında bulunduğu 3 kişi darp edilirken Gülten ve diğer belediye personelleri ekiplerinin müdahalesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Gülten ve yaralı olan diğer belediye personelleri, daha sonra tedavi işlemleri için hastaneye kaldırıldı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Yaşanan saldırı olayının ardından polis konuyla ilgili inceleme başlattı. Yapılan çalışmalarda kafe personeli olduğu tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı. Adliye sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanırken diğer şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Olayla ilgili 4 kişi hakkında yakalama kararı olduğu da öğrenildi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.