en iyi rulet siteleri
İBB çalışanı Başkapan’ın duruşması ertelendi
  • Rojev
  • Güncel
  • İBB çalışanı Başkapan’ın duruşması ertelendi

İBB çalışanı Başkapan’ın duruşması ertelendi

Garê’ye dönük saldırıda asker ve MİT üyelerinin ölümünden AKP’li Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutuğu için hakkında tazminat davası açılan İBB çalışanı Nuri Başkapan’ın duruşması ertelendi.

ABONE OL
Kasım 17, 2022 10:30
İBB çalışanı Başkapan’ın duruşması ertelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Garê’ye dönük saldırıda asker ve MİT üyelerinin ölümünden AKP’li Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutuğu için hakkında tazminat davası açılan İBB çalışanı Nuri Başkapan’ın duruşması ertelendi. 
 
Türkiye’nin Federe Kurdistan Bölgesi’nde bulunan Garê’ye dönük saldırıda 13 asker ve MİT mensubunun yaşamını yitirmesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutması, salgın döneminde yurttaşlardan para talebinde bulunulması, Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi ve İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasına dair sanal medya paylaşımlar ile paylaşımlarda kullandığı “Büyük şeytan” ifadesi gerekçesiyle hakkında 100 bin TL tazminat davası açılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı Nuri Başkapan’ın yargılandığı dava duruşması görüldü. Çağlayan’da bulunan İstanbul 5’inci Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada Başkapan ve avukatı Ferdi Yamar hazır bulundu. Erdoğan’ın avukatı Zeynep Şengül de duruşmaya katıldı. 
 
Duruşmada söz alan Erdoğan’ın avukatı Şengül, Başkapan hakkında 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde ceza verildiğini aktardı. Av. Yamar ise, Başkapan’ın yargılandığı hiçbir ceza davasında verilen cezaların kesinleşmediğini paylaştı. Yamar, cezaların istinaf ve temyiz aşamalarının olduğunu belirterek, Başkapan’a verilen beraat kararlarına da değindi. Yamar, ayrıca dosyaya sundukları CD’nin çözümünü talep etti. 
 
Mahkeme, Başkapan’ın maddi durumunu gözeterek, CD’nin çözümünün bilirkişi yerine kendisi tarafından çözülmesine karar verdi. Duruşma 4 Nisan’a ertelendi. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.