Hırsızlar Bedlis Gazeteciler Cemiyeti’ni soydu
  • Rojev
  • Güncel
  • Hırsızlar Bedlis Gazeteciler Cemiyeti’ni soydu

Hırsızlar Bedlis Gazeteciler Cemiyeti’ni soydu

Bêdlis Gazeteciler Cemiyeti’nin Bêdlis il merkezindeki ofisine giren kimliği belirsiz kişiler, cemiyet binasının kapısı dahil olmak üzere içerdeki tüm malzemeleri çaldı.

ABONE OL
Ocak 7, 2023 15:30
Hırsızlar Bedlis Gazeteciler Cemiyeti’ni soydu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BÊDLİS- Bêdlis Gazeteciler Cemiyeti’nin Bêdlis il merkezindeki ofisine giren kimliği belirsiz kişiler, cemiyet binasının kapısı dahil olmak üzere içerdeki tüm malzemeleri çaldı.

Bêdlis Gazeteciler Cemiyeti’ne tahsis edilen eski valilik binasındaki BİGACEM ofisi hırsızlar tarafından soyuldu. BİGACEM ofisine giren hırsızlar cemiyetin kapıları, arşivi, mobilyaları, elektronik cihazları, dernek evrakları ve demirbaşları dahil olmak üzere cemiyet binası içerisinde bulunan tüm malzemeleri çalarak kayıplara karıştı. Cemiyet yöneticilerinin durumu polise ihbar etmesinin ardından olay yerine gelen Bêdlis Emniyeti’ne bağlı polis ekipleri olay yerindeki ilk incelemelerinin ardından “Olay Yeri İnceleme” ekibine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler gerekli incelemelerini yapıp olayla ilgili tahkikat başlattı.

Olay yerindeki incelemenin tamamlamasının ardından cemiyet yönetimiyle birlikte Şehit Mustafa Yeter Polis Merkezi Amirliği’ne giden BİGACEM Başkanı Sinan Aygül konuyla ilgili şikayette bulundu. Olay yeri incelemesi ve BİGACEM’in şikayeti sonrası Bêdlis Emniyeti tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘İLK DEFA BÖYLE BİR HIRSIZLIK OLAYI İLE KARŞILAŞIYORUZ’

Konuyla ilgili açıklamada bulunan BİGACEM Başkanı Sinan Aygül, mesleki yaşantısı boyunca birçok hırsızlık haberine gittiğini ancak mağduru oldukları hırsızlık olayı gibi bir hırsızlık olayı ile ilk defa karşılaştığını söyledi.

‘MADDİ ZARAR 200 BİN LİRANIN ÜZERİNDE’

İğneden ipliğe cemiyet ofisinde ne var ne yoksa hırsız ya da hırsızlar tarafından çalındığını vurgulayan Aygül, maddi zararın 200 bin liranın üzerinde olduğunu ifade etti.

Hırsızlık olayının sadece maddi zararla sınırlı olmadığına dikkat çeken Aygül, BİGACEM tarafından yaklaşık 3 yıldır yürütülen birçok projenin çekim kayıtlarının barındırıldığı cihazlar, arşivler ve cemiyete ait resmi evrak ve dernek defterlerinin de kayıp olduğunu dile getirdi.

Aygül olaya ilişkin şöyle konuştu: “Bugün ilginç bir hırsızlık olayına şahitlik ediyoruz. Meslek hayatım boyunca adi hırsızlıktan, nitelikli hırsızlığa, yolsuzluğa kadar yüzlerce hırsızlık haberi yaptım. Böylesine ilk defa denk geliyorum ve ne yazık ki mağduru da biziz. Bêdlis merkezde eski valilik binasında bulunan ve 2017 yılında valilik tarafından bize tahsis edilen merkez büromuz soyulmuş. Profesyonelce yapılmış, nitelikli bir soygun hem de. Kapısı kırılarak girilmemiş, bizzat kapının kendisi de sökülerek çalınmış. Büromuza giren kişi ya da kişiler kapısıyla beraber içerdeki bütün malzemeleri çalmış. Merkezdeki büromuzda başkanlık makamı, sekreterlik odası, mutfak ve konferans salonumuz vardı. Büro mobilyaları, elektronik cihazlar, mutfak malzemeleri, temizlik malzemelerine kadar her şey alınmış. Evraklarımızın, arşiv kayıtlarımızın bir kısmı yerlere saçılmış bir kısmı kayıp. Binada resmi kurumlar var, dernekler var, giriş kapısı mesai saatleri dışında kilitli bir bina. Nasıl olduğunu merak diyoruz ancak bütün sorumluları ortaya çıkarılacaktır. Emniyete haber verdik, asayiş ekipleri gelip ön incelemeyi yaptılar daha sonra olay yeri inceleme ekipleri gelerek çalışmalarını yaptılar. Karakolda ifade şikayetçi olarak yasal süreci başlattık. İlk etapta ulaşabildiğimiz bilgilere göre zanlıların kimlikleri apayrı bir skandala yol açacak şekilde. Emniyetin ve akabinde savcılığın yürüteceği tahkikatı bekliyoruz. Daha sonra ayrıntılı şekilde kamuoyuyla gereken bilgiyi paylaşacağız.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.