en iyi rulet siteleri
Hezex’te kadın buluşması

Hezex’te kadın buluşması

TJA, 25 Kasım çalışmaları kapsamında Hezex’in Hespist köyünde kadın buluşması düzenledi.

ABONE OL
Kasım 14, 2022 12:33
Hezex’te kadın buluşması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – TJA, 25 Kasım çalışmaları kapsamında Hezex’in Hespist köyünde kadın buluşması düzenledi. 
 
Şirnex’in Hezex ilçesine bağlı Hespist köyünde Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad -TJA) 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü çalışmaları kapsamında kadın buluşması düzenledi. “Jin jiyan azadî Li diji faşîzmê û qirkirina jinan dem dema azadiya jinane” pankartının açıldığı buluşmaya sayıda kadın katıldı.
 
Programda açılış konuşmasını yapan TJA aktivisti Güler Tunç, kadınların her alanda mücadelesini sürdürdüğünü ifade ederek, “Bu yüzyıl, kadınların özgürlük yüzyılıdır. Çalışmalarımızı bu bakış açısıyla ile yürütüyoruz. Her alanda kadınlarla buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir moralle 25 Kasım çalışmalarımıza başlattık” dedi.
 
‘MÜCADELEMİZİ SUSTURAMAZLAR’
 
HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, bölgede yürütülen özel savaş politikalarına değinerek, “Kadına yönelik şiddet ve kadına yönelik soykırım, devletin politikalarıyla bağlantılıdır. Bu durum devletin politikası olmasaydı bugün dört tarafımızı ablukaya almazlardı. Kadınların varlığından korkuyorlar. Korku ve tehditlerle herkesi teslim almak istiyorlar. Ancak kadınlar asla geri adım atmaz. Kürdistan’da bize uygulanan şiddetin birçok yönü var. Kadın mücadelesinin öncüleri hedef alınıyor. Çünkü kadınlardan ve kadın özgürlüğünden korkuyorlar. Ama mücadelemiz sokaklarda, mahallelerde ve her yerde devam edecek. Bizi ve mücadelemizi susturamazlar.”
 
Program “jin jiyan azadî” sloganlarıyla son buldu.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.