Her şeye rağmen çocuk’ sergisi açıldı

Her şeye rağmen çocuk’ sergisi açıldı

Roza Tuma’nın, “Her şeye rağmen çocuk” başlıklı fotoğraf sergisi açıldı.

ABONE OL
Ocak 21, 2023 14:36
Her şeye rağmen çocuk’ sergisi açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
AMED – Roza Tuma’nın, “Her şeye rağmen çocuk” başlıklı fotoğraf sergisi açıldı. 
 
Çocuk Hakları aktivisti Roza Tuma’nın, “Her şeye rağmen çocuk” konulu fotoğraf sergisi Taş Mahal Kafesi’nde açıldı. Çalışmaya zorlanan ya da çalışmak zorunda kalan çocukların yaşamlarına odaklanan Tuma, sokaklarda çocukları fotoğrafladı.  Sergi 3 gün boyunca 14.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 
 
Segiye dair konuşan Tuma, çocuklara dair sorunların kaynağını oluşturanın yetişkinler olmasına rağmen yine konuşanın da yetişkinler olmasından kaynaklı bu konuya eğildiğini dile getirdi. 
 
ÇOCUK OLDUKLARINI HATIRLAYIN
 
Tuma, “Çocuğa en iyi desteğin başka bir çocuktan geleceğini de biliyordum. Çocuklarla görüşmelerim sırasında çocuk işçiler dikkatimi çektiler. Toplumun onlara karşı tutumları, onların kendilerine olan algılarını da etkilemişti. Çocuk olduklarını unutmuşlardı çünkü toplumda çocuk işçi olarak tanımlanıyorlardı, bu da o çocuklarda büyümeleri gerektiği düşüncesine sebep oluyordu. Mutlu bir çocukluk geçirmelerini sağlamak yetişkinlerin sorumluluğundadır. Lütfen o çocukların çocuk olduklarını unutmayın ve onlara da hatırlatın” dedi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.