en iyi rulet siteleri
HDP’ye silahlı saldırı davası ertelendi
  • Rojev
  • Güncel
  • HDP’ye silahlı saldırı davası ertelendi

HDP’ye silahlı saldırı davası ertelendi

HDP Marmaris İlçe Örgütü binasına silahlı saldırı davasının ilk duruşması, sanığın "tedavi görmesi" gerekçesiyle ertelendi.

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 11:30
HDP’ye silahlı saldırı davası ertelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MUĞLA – HDP Marmaris İlçe Örgütü binasına silahlı saldırı davasının ilk duruşması, sanığın “tedavi görmesi” gerekçesiyle ertelendi.  
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Marmaris İlçe Örgütü binasına 14 Temmuz 2021 tarihinde silahlı saldırı gerçekleştiren Adnan Temel Denizli’nin yargılandığı davanın ilk duruşması Marmaris 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. “Siyasi partiler veya meslek kuruluşlarının kullanımına ait olan bina, tesis veya eşyaya zarar verme” ve “İşyeri dokunulmazlığını ihlal etme” suçlamalarıyla tutuklu yargılanan Denizli, duruşmaya katılmadı. HDP ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) yöneticileri duruşmada hazır bulundu.
 
‘SALDIRI KASITLI’
 
HDP avukatları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin psikiyatri bölümünde tedavi gördüğü belirtilen Denizli’nin duruşmaya getirilmesini talep etti. Avukat Füsun Ünlüsoy, HDP binasına o dönem ikinci saldırının gerçekleştirildiğini hatırlatarak, saldırıların örgütlü ve kasıtlı olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Sanığın ruh sağlığının yerinde olduğunu dile getiren Ünlüsoy, sanığın bizzat duruşmaya getirilmesini talep etti.
 
Mahkeme, sanığın duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılmasına karar vererek, duruşmayı 26 Ekim tarihine erteledi.
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.