HDP’li Özgüneş: İmralı duvarlarını kıracağız
  • Rojev
  • Güncel
  • HDP’li Özgüneş: İmralı duvarlarını kıracağız

HDP’li Özgüneş: İmralı duvarlarını kıracağız

HDP Şirnex Merkez ilçe kongresinde konuşan HDP’li Milletvekili Hasan Özgüneş, “Halkımız şuna inansın; bizler İmralı duvarını kıracağız ve halkımız üzerindeki tecridi kaldıracağız” diye belirtti.

ABONE OL
Ocak 21, 2023 11:00
HDP’li Özgüneş: İmralı duvarlarını kıracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – HDP Şirnex Merkez ilçe kongresinde konuşan HDP’li Milletvekili Hasan Özgüneş, “Halkımız şuna inansın; bizler İmralı duvarını kıracağız ve halkımız üzerindeki tecridi kaldıracağız” diye belirtti. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şirnex Merkez ilçesi 4’üncü Olağan Kongresi’ni, “HDP zamanı çözüm biziz” şiarıyla HDP Şirnex İl Örgütü Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Kongreye, HDP Şirnex Milletvekili Hasan Özgüneş, Hüseyin Kaçmaz, Silopiya Belediyesi Eşbaşkanı Adalet Fidan, DBP Şirnex İl Örgütü, TJA aktivistleri, Barış Anneleri Meclisi, HDP il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. 
 
DİRENEN KADINLARIN YÜZYILI 
 
Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anısına saygı duruşuyla başlayan kongrede konuşan HDP Şirnex İl Eşbaşkanı Sabuha Akdağ, kadınların dünya genelinde verdikleri mücadeleye değinerek, “Bu yüzyıl direnen kadınların yüzyılı olacak. Botanlı kadınlar bugüne kadar nasıl direndiyse, bugün de karanlık günlerde özgürlüğün kıvılcımı olacaklardır. Umutluyuz ve iradeliyiz” dedi. 
 
VARLIK VE YOKLUK SÜRECİ 
 
HDP Şirnex İl Eşbaşkanı Abdullah Güngen, İmralı’da ağırlaştırılmış tecride dikkat çekerek, “Bir taraftan Sayın Öcalan üzerinde ağırlaştırılmış tecrit var, diğer taraftan tüm cezaevlerinde baskı ve saldırı var. Bu zor günlerde de direneceğiz. Bu süreç varlık ve yokluk sürecidir. Bizler her şart ve koşulda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 
 
‘İMRALI DUVARLARINI KIRACAĞIZ’ 
 
HDP Şirnex Milletvekili Hasan Özgüneş, İmralı’da ağır bir tecridin uygulandığını ifade ederek, “Sayın Öcalan yıllardır tecrit altındadır. Milletvekillerimiz bu tecridi kırmak için Meclis önünde eylem yapıyor. Halkımızın bu eylemimize destek olması ve yer almasını istiyoruz. Halkımız şuna inansın; bizler İmralı duvarını kıracağız ve halkımız üzerindeki tecridi kaldıracağız” diye belirtti. 
 
Ardından faaliyet ve mali raporu okundu. Raporların okunmasıyla yeni yönetim Eşbaşkanları olarak Bahar Kuday ve Kamuran Demir seçildi. 
 
Kongre çekilen halaylarla son buldu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.