en iyi rulet siteleri
HDP’den mülk sahiplerine çağrı: Depremzedeler için kiraları sabit tutun
  • Rojev
  • Politika
  • HDP’den mülk sahiplerine çağrı: Depremzedeler için kiraları sabit tutun

HDP’den mülk sahiplerine çağrı: Depremzedeler için kiraları sabit tutun

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, depremzedelerin daha fazla mağdur olmaması için mülk sahiplerine kiraları sabit tutmaları çağrısında bulundu.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 15:32
HDP’den mülk sahiplerine çağrı: Depremzedeler için kiraları sabit tutun
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, depremzedelerin daha fazla mağdur olmaması için mülk sahiplerine kiraları sabit tutmaları çağrısında bulundu.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Mereş merkezli depremlerin ardından artan ev kira fiyatlarına ilişkin mülk sahiplerine çağrı yaptı. Büyük depremde yaşanan yaraları hep birlikte sarmak için yoğun bir dayanışma gerçekleştirildiği vurgulanan çağrıda, “Bu dayanışma çabası ve ruhu geleceğe dair umutlarımızı büyütüyor. İlk günden binlerce ailemiz evlerini depremzedelere koşulsuz açtı. Bunun için onlara yürekten teşekkür ediyoruz. Ancak az da olsa bizi üzen bazı gelişmeler var. Özellikle kent merkezlerindeki kira fiyatlarında orantısız bir artış olduğu yönünde bilgiler geliyor. Bu büyük afetin etkilerini azaltmak için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız” denildi.
 
‘ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI’
 
Depremzedelerin daha fazla mağdur olmaması için mülk sahiplerine şu çağrı yapıldı: “Kiraları sabit tutun. Halkımızın mağdur olmasına yol açmayın. Hep birlikte dayanışarak bu zor günleri atlatalım. Şimdi dayanışma zamanı.” 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.