en iyi rulet siteleri
HDP’den Erdoğan’a Kobanê yanıtı: 6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin
  • Rojev
  • Politika
  • HDP’den Erdoğan’a Kobanê yanıtı: 6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin

HDP’den Erdoğan’a Kobanê yanıtı: 6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin

HDP, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmalarında sürekli dile getirdiği Kobanê Davası’na ilişkin paylaştığı videoda, “6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin” ifadelerine yer verdi.

ABONE OL
Mayıs 22, 2023 18:00
HDP’den Erdoğan’a Kobanê yanıtı: 6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – HDP, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmalarında sürekli dile getirdiği Kobanê Davası’na ilişkin paylaştığı videoda,  “6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin”  ifadelerine yer verdi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP), seçim kampanyasını DAİŞ’in Kobanê’ye yönelik saldırılarına karşı 6-8 Ekim 2014’te gerçekleştirilen eylemler gerekçe gösterilerek açılan Kobanê Davası üzerinden yürüten AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. 
 
HDP, resmi sanal medya hesabından, “Kobanî Davası – Meral Danış Beştaş, Saruhan Oluç anlatıyor” başlıklı video linkini, “Kazanmak için her türlü yalana, iftiraya sarılarak Kobanî Kumpas Davasını gündeme taşıyanlara cevabımızdır: Kobanî olaylarında suç işlediniz. Önceki dönem Eş Genel Başkanlarımızı ve vekillerimizi rehin alarak suç işlediniz. Kumpaslarınız tutmadı tutmayacak. 6-8 Ekim’i kumpasçılardan değil bizden dinleyin” notuyla paylaştı. 
 
Söz konusu videoda HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, Kobanê Davası’nın ne olduğunu, DAİŞ’in saldırılarını sürdürdüğü 2014 yılında yaşananları, Türkiye’nin tavrını anlatıyor. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.