en iyi rulet siteleri
HDP’den Birgün ve Al Manitor’a tekzip

HDP’den Birgün ve Al Manitor’a tekzip

“Kulis haberciliği” içeriklerinde kullanılan “HDP’li yetkili” kavramının kullanılmasına tepki gösteren HDP, Birgün Gazetesi ve Al Manitor’da yer alan söz konusu haberlere karşı tekzip yayınladı.

ABONE OL
Ocak 16, 2023 14:32
HDP’den Birgün ve Al Manitor’a tekzip
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – “Kulis haberciliği” içeriklerinde kullanılan “HDP’li yetkili” kavramının kullanılmasına tepki gösteren HDP, Birgün Gazetesi ve Al Manitor’da yer alan söz konusu haberlere karşı tekzip yayınladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Birgün Gazetesi’nde yer alan ve HDP ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) arasında “milletvekili pazarlığı” gerçekleştiği iddia edilen, Al Manitor’da ise “HDP yetkilisine” dayanan haberlere dair tekzip yayınladı. Açıklamada, “Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden birinin yaklaşmasıyla beraber kimi basın kuruluşlarında partimiz, ittifak ve bileşenlerimiz ile seçim stratejimiz hakkında asılsız iddia ve haberler yapılmaktadır” denildi.

‘İYİ NİYETLİ OLMADIĞI GİBİ…’

Açıklamada, son dönemde HDP ile ilgili yapılan “Kulis haberciliği” içeriklerinde kullanılan “HDP’li yetkili” kavramının kullanılmasına “Siyasi geleneğimiz, ilkelerimiz, seçim stratejimiz ve parti kurullarımızın işleyiş mekanizmalarıyla ilgisi olmayan, yapılan haberlerde ismi açıklanmayan ve HDP’li oldukları şüpheli olan yetkililere dayandırılan çeşitli asılsız iddialar iyi niyetli olmadığı gibi böylesi tarihi bir süreçte demokratik, katılımcı ve şeffaf bir işleyişe zarar vermektedir. Partimizin yöneticileri basına konuştuklarında isimlerini gizlememe konusunda ilke kararı almıştır” sözleriyle tepki gösterildi.

‘VEKİL SAYISI ÜZERİNDEN BİR TARTIŞMA VE PAZARLIK YOK’

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Birincisi: HDP, Emek ve Özgürlük İttifakını bir mücadele ortaklığı olarak gördüğü gibi elbette tarihi önemdeki seçimleri de bir mücadele birliği olarak görüyor. İttifakımız ve onun hiçbir bileşeni herhangi bir platformda vekil sayısı üzerinden bir tartışma ve pazarlık yürütmemiştir. Birgün gazetesinde yayınlanan, HDP ve TİP’i töhmet altında bırakan haber tamamen asılsızdır.

‘AL MANİTOR’DAKİ HABER GERÇEK DIŞI’

İkincisi: Ayrıca Al Manitor gazetesinin de ‘İsimini vermek istemeyen bir HDP yetkilisine’ dayandırdığı ve Cumhurbaşkanı adayımızı çıkarma kararımızın nedenleri konusunda ifade edilenler gerçekdışıdır. Tüm baskılara rağmen çizgisini koruyan partimiz HDP ilkesel tutumunun gereği olarak kararlarını alır ve demokratikleşmeye çağrı yaparken sadece kendi öz gücüne güvenir. 

Seçim gündemimiz, ittifaklar, örgütlenme ve genişleme stratejimiz ile ilgili tartışmalar parti kurullarımızda demokratik, katılımcı ve şeffaf bir şekilde yürütülmekte, konu ile ilgili gelişmeler parti yetkililerimiz tarafından kamuoyu ve basın kuruluşlarıyla paylaşılmaktadır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.