en iyi rulet siteleri
HDP Sözcüsü Günay: Operasyon AKP-MHP’nin kaybetme korkusudur
  • Rojev
  • Politika
  • HDP Sözcüsü Günay: Operasyon AKP-MHP’nin kaybetme korkusudur

HDP Sözcüsü Günay: Operasyon AKP-MHP’nin kaybetme korkusudur

HDP Sözcüsü Ebru Günay, parti yöneticileri, hukukçu, sanatçı ve gazetecilere yönelik operasyonun AKP-MHP’nin seçimi kaybetme korkusu olduğunu belirterek, “14 Mayıs’ta hesap soracağız” dedi.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 13:32
HDP Sözcüsü Günay: Operasyon AKP-MHP’nin kaybetme korkusudur
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AYDIN – HDP Sözcüsü Ebru Günay, parti yöneticileri, hukukçu, sanatçı ve gazetecilere yönelik operasyonun AKP-MHP’nin seçimi kaybetme korkusu olduğunu belirterek, “14 Mayıs’ta hesap soracağız” dedi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, Amed merkezli 21 kentte gerçekleştirilen ev baskınlarında siyasetçiler, hukukçular, sanatçılar ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 110 kişinin gözaltına alınmasına ilişkin açıklamada bulundu. Seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Aydın’ın Nazilli ilçesinde parti binasında açıklama yapan Günay, operasyonun iktidarın seçimi kaybetme korkusu olduğunu söyledi. 
 
‘AKP-MHP’NİN KAYBETTE KORKUSU’
 
Günay, operasyonda partisinin Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gündüz ve Örgütlenme Komisyonu Eş Sözcüsü Mahfuz Güleryüz ile hukukçuların, sanatçıların ve gazetecilerin de aralarında olduğu 110 kişinin gözaltına alındığını belirterek, “Bu AKP-MHP iktidarının seçime giderken kaybetmesinin intikamını almaktır. Hukukçu arkadaşlarımız seçim güvenliğinde çalışan arkadaşlarımızdır, sandıklarda güvenliği sağlayacak arkadaşlarımızdır. Aktif gazeteciler, sanatçılar, bütün arkadaşlarımız sahada AKP-MHP iktidarını kirliliklerini, faşizmini teşhir eden ve bu konuda çalışmalar yürüten, mücadele eden arkadaşlarımızdır. AKP-MHP iktidarı kaybetme korkusuyla bir sabah operasyonu gerçekleştirdi” dedi. 
 
‘HİÇ BİR BASKI YILDIRAMAZ’
 
AKP-MHP’nin bu operasyonla ülke siyasetine yön vermeye çalıştığını ve seçimin kaderiyle oynadığını dile getiren Günay, “Ama unuttuğu bir şey var. Hiçbir baskı, tehdit bizi asla yıldırmayacak. Biz HDP olarak, bizlere gönül vermiş, mücadele arkadaşlarımızla, hukukçularla, gazetecilerle, sanatçılarla AKP-MHP faşizmine kaybettirmek için mücadele edeceğiz ve sahada olacağız. Bizim için asıl mücadele şimdi başladı. Tehdit ve şantaj politikalarına boyun eğmediğimiz için daha çok çalışacağız. AKP-MHP iktidarına kaybettirmek mücadeleyi yürüteceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
‘AKP’YE KAYBETTİRMEK İÇİN ALANLARA’
 
AKP-MHP’nin baskı, tehdit, şantaj politikalarına karşı boyun eğmeyeceklerini vurgulayan Günay, “Herkesi son 20 günde daha aktif bir şekilde sahada çalışmaya, daha önemlisi sandık güvenliğini sağlamak için, AKP-MHP faşizmine kaybettirmek için alanlarda olmalıyız. Seçim çalışmalarına daha aktif bir şekilde katılmayız” diye seslendi. 
 
‘14 MAYIS’TA HESAP SORACAĞIZ’
 
Günay, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP-MHP iktidarı tehdit ve şantajlarıyla, baskılarıyla, gözaltılarla asla sonuç alamayacak. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz. AKP-MHP iktidarı için geri sayım başladı. Faşizminizin son günleri. Sizlere kaybettirmek için sahadayız. 14 Mayıs günü gözaltına aldığınız, tehdit ettiğiniz her bir arkadaşımızın hesabını sormak için sandıklarda oy kullanacağız. Katlettiğiniz kadınların hesabını sormak için oy kullanacağız. Dilini, kimliğini, kültürünü inkar ettiğiniz Kürtler için oy kullanacağız, inançlarını yok saydığınız Alevi toplumu için 14 Mayıs’ta oy kullanacağız. Ne yaparsanız yapın, hiçbir baskı ve tehdit sizin kaybetmenizi engelleyemez. Siz kaybettiniz, direnen halklar kazandı, bizler kazandık, buradayız, birlikte değiştirmek için mücadele ediyoruz. Birlikte değiştirmek için Yeşil Sol Parti’de AKP-MHP faşizmine karşı mücadele hattındayız.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.