en iyi rulet siteleri
HDP Malatya’da: Çözümü birlikte inşa edeceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • HDP Malatya’da: Çözümü birlikte inşa edeceğiz

HDP Malatya’da: Çözümü birlikte inşa edeceğiz

Malatya’da temaslarda bulunan HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın aralarında bulunduğu heyet, halkın sorunlarını dinledi. Günay, “Çözümü birlikte demokrasi ruhuyla inşa edeceğiz” dedi.

ABONE OL
Eylül 12, 2022 11:00
HDP Malatya’da: Çözümü birlikte inşa edeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MALATYA – Malatya’da temaslarda bulunan HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın aralarında bulunduğu heyet, halkın sorunlarını dinledi. Günay, “Çözümü birlikte demokrasi ruhuyla inşa edeceğiz” dedi.  
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya’da halk ile buluşma etkinliği düzenledi. Aralarında HDP Sözcüsü Ebru Günay HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz’ün bulunduğu heyet, esnaf ziyareti yaptı. Heyet, ilk temaslarını Battalgazi ilçesinde başlattı. 
 
‘İNSANLAR EVLERİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR’
 
Ziyaret sırasında heyeti karşılayan esnaflar, yaşadıkları sorunları anlattı. Derinleşen ekonomik krize değinen esnaflar, “İşsizlik çok artmış, iş yapamaz duruma geldik. Zor geçiniyoruz ve sosyal ve ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiyoruz. İnsanlar evlerine ekmek götüremez hale geldi. Bundan kaynaklı da aile içi şiddet artmış durumda ve huzurumuz kalmadı” dedi. 
 
‘ÇİFTÇİLİK TAMAMEN DURMUŞ DURUMDA’
 
Devletin kendilerini desteklemediğini dile getiren başka bir çiftçi yurttaş ise “Borçlanmışız ve icralık olmuş durumdayız. Bize su verilmeden su parası alınıyor. Çiftçi olmadan ülke kalkınmaz. Çiftçilik tamamen bitmiş durumda. Emeğimizin karşılığını alamıyoruz. Yonca ekemiyoruz, hayvanlarımızdan elde ettiğimiz sütü bedavaya satıyoruz. Borçlarımızdan kaynaklı hayvanlarımızı sattık. Esnaf da burada iş yapamaz durumda. Devlet destekleme yapmıyor” diyerek, tepkilerini dile getirdi. Esnaf ve yurttaşların sorunlarını dinleyen HDP heyeti, sorunların çözümü noktasında rol üstelendiklerini ve üsteleneceklerini aktardı. 
 
‘HDP GÜCÜNÜ HALKTAN ALIYOR’
 
Esnaf ziyareti gerçekleştiren HDP heyeti, daha sonra Serintepe Mahallesi’nde halk ile bir araya geldi. Burada da yaşadıkları sorunları paylaşan yurttaşlara cevap veren HDP Sözcüsü Ebru Günay, siyaseti Türkiye halklarından öğrendiklerini, HDP’nin gücünü halktan aldığını ve mevcut sorunları çözmede iddialı olduğunu ifade etti. Günay şunları söyledi, “Bu iktidar toplumu çatıştırarak ve yok sayarak kendi faşizmini kurmaya çalışıyor.  AKP-MHP iktidarı faşizmlerini kurumlaştırarak, iktidarlarını yönetiyor. Her iki ittifak da Türkiye’ye farklı bir şey söylemiyor. Bunların içerisinde HDP Üçüncü Yol’da yürüyor.  Türkiye’nin dinamikleriyle yan yana gelerek bu yolu yürüyoruz. Demokrasi ittifakını büyütmüş oluyoruz. Mevcut gidişattan herkes rahatsız. Çözümü birlikte demokrasi ruhuyla inşa etmenin farkındayız. HDP, Türkiye halklarının umududur. HDP geleneği güçlü bir geleneğidir. Sebahat Tuncel, Malatya’ya çok büyük emek verdi, bu emeği de büyüteceğiz.”
 
‘BUNLARA DİZ ÇÖKTÜRECEĞİZ’
 
Necdet İpekyüz ise, “Yasakları, yoksulluğu kaldıracağız diyerek gelenler, en büyük yasakçı, yoksulluğu bu ülkeye getirdiler. Yüzükle gelenler haddi hesabı olmayan bir sermayeyle halktan koptular. Halkın sesine tahammülleri yok. Her tarafı peşkeş çekiyorlar ve tekelleştiriyorlar. AKP-MHP iktidarı, güvenlik diyor ve muhalif sesi kısarak savaşa ve çatışmaya bütçe ayırıyor. Bizler, halkın mücadelesiyle bunlara diz çöktüreceğiz” şeklinde ifadeler kullandı. 
 
Heyetin kentteki temasları sürüyor. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.