en iyi rulet siteleri
HDP Gençlik Meclisi üyeleri: Tecridi kırmada kararlıyız
  • Rojev
  • Gençlik
  • HDP Gençlik Meclisi üyeleri: Tecridi kırmada kararlıyız

HDP Gençlik Meclisi üyeleri: Tecridi kırmada kararlıyız

HDP Gençlik Meclisi üyeleri, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi kırma noktasında kararlı olduklarını söyleyerek, "Tüm faşist blokların karşısında direnişe nasıl öncülük yaptıysak, tecridin kırılmasında da aynı öncülüğü yapacağız" dedi.

ABONE OL
Aralık 13, 2022 06:38
HDP Gençlik Meclisi üyeleri: Tecridi kırmada kararlıyız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – HDP Gençlik Meclisi üyeleri, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi kırma noktasında kararlı olduklarını söyleyerek, “Tüm faşist blokların karşısında direnişe nasıl öncülük yaptıysak, tecridin kırılmasında da aynı öncülüğü yapacağız” dedi.   
 
İmralı Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan, Ömer Hayri Konar, Veysi Aktaş ve Hamili Yıldırım’dan 25 Mart 2021’den bu yana haber alınamıyor. “Tecridin kırılmasında öncülük edeceğiz” diyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyeleri, örgütlenme çağrısı yaptı. 
 
‘ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ’
 
Dîlok Gençlik Meclisi üyesi Müslüm Şahinsoy, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin ağır koşullarla devam ettiğini ve sadece Abdullah Öcalan’a değil, onun şahsına Ortadoğu toplumuna da sirayet ettiğini söyledi. Şahinsoy, “Tecridin ülke siyasetini, Ortadoğu siyasetini nasıl etkilediğini açık bir şekilde görmekteyiz. Bu tecridin en büyük kırıcı gücü biz gençlik olacağız. Bunu yapmak için de örgütlü ve özgücümüzü artıracağız. Özgücümüzü artırıp, örgütlendikten sonra nasıl ki şuana kadar tüm faşist blokların karşısında direndiysek, öncülük yaptıysak, tecridin kırılmasında da aynı öncülüğü ortaya koyacağız” dedi. 
 
‘TECRİT KIRILIRSA REFAH ARTAR’
 
Tecridin toplumu bir çıkmaza sürüklediğini belirten Şahinsoy, “Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit kırıldığı zaman ülkede refahın arttığını gözlemlemekteyiz. Tecridin bu nedenle kalkması gerekiyor. Ülkenin refaha ulaşması için Abdullah Öcalan’ın tekbir sözü yeterli olacak. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımıza, örgütlemelerimize devam edeceğiz. Sayın Öcalan üzerindeki tecrit bir an önce son bulmalıdır. Tecridin kırılması içinde mücadelemizi yükselteceğiz” diye konuştu. 
 
KRİZE ÇÖZÜM…
 
HDP Riha Gençlik Meclisi üyesi Feridun Çelik, mevcut iktidarın savaş politikalarının yıkıcılığına değinerek, savaş politikalarından kaynaklı ekonomik krizin de ikinci bir yıkım ortaya çıkardığını belirtti. Çelik, “Tüm ülke genelinde ekonomik kriz nasıl hakimse, bu durum gençler üzerinde de sürüyor. Bunun hem ekonomik, hem toplumsal, hem Kurdistan ve Türkiye anlamında çözüme kavuşması lazım. Bu yüzden de tecridin kırılması lazım” diye konuştu. 
 
‘MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’
 
Riha Gençlik Meclisi Üyesi Hatice Kübra Göktepe ise, tecridin insanlık suçu olduğunu belirtti. Göktepe, “Sayın Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan tecrit tüm halkların üzerinde uygulanmaktadır. Bir tutuklunun 20 ay boyunca ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmemesi zulümdür. Biz genç kadınlar ve gençler olarak bu zulme karşı mücadele veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.